1 Byznys šéfkuchaře v dluzích

Brexit a vysoké nájmy. Slavný šéfkuchař Jamie Oliver zavírá 12 restaurací

, NOVÉ

Témata: ,

Restaurace Jamie‘s Italian britského známého šéfkuchaře jsou v dluzích. Celkově Jamie Oliver dluží 70 milionů liber, svým zaměstnancům, dodavatelům a majitelům nemovitostí, kde jsou pobočky v nájmu. V rámci plánované restrukturalizace bude nucen zavřít 12 z 37 italských restaurací.

S plánem na uzavření 12 restaurací přišli podle The Times věřitelé, kterými je například banka HSBC a pivovar Camden Town Brewery. Tento restrukturalizační plán má zlepšit fungování Oliverových restaurací a dostat Oliverův byznys zpět do kladných čísel. S uzavíráním podniků se pojí propouštění zaměstnanců. O práci jich přijde až 400. Společnost Jamie‘s Italian uzavřela 6 restaurací už na přelomu roku.

„Máme silnou značku a v nově nastavené zúžené struktuře budeme pokračovat v tom, co děláme. Jsme si jisti, že dále budeme vykazovat růst a zisky,“ reaguje na stávající situaci v prohlášení skupina Jamie‘s Italian.

Zadlužení firmy způsobily dva faktory. Prvním z nich jsou vysoké nájmy. Proto také věřitelé mimo uzavření části podniků požadují vyjednání výhodnějších nájmů v prostorech, kde sídlí restaurace. Druhým je obecněji řečeno Brexit. Dovozové italské suroviny kvůli oslabené libře prodražily. Na tento problém se už delší dobu snaží šéfkuchař poukazovat.

Oliverova restaurační síť zahrnuje mimo podniků s italskou kuchyní také steakhousy Barbecoa a restaurace s hamburgery a světovou kuchyní pod názvem Fifteen. Těm se daří podstatně lépe, dokonce avizují nabídku pracovních míst pro brzy propuštěné zaměstnance Jamie‘s Italian.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.