1 Násilí ve Francii

VIDEO: Lynč policistů, tisíc hořících aut. Francie slavila nový rok

UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Přesně 1031 aut zapálili výtržníci ve Francii během silvestrovských a novoročních oslav. To je až o 100 více než loni, oznámilo v pondělí ministerstvo vnitra. Podle něj se ale zvýšil i počet zadržených. Pobouření vyvolalo zbití policistů na předměstí Paříže, napsala agentura AFP.

Blíže neupřesnění vandalové útočili na různých místech v zemi. Některá vozidla podpálili přímo, na jiné se oheň sám rozšířil. Celkem plameny zachvátily 1031 aut, zatímco loni jen 935. V rukou strážců pořádku skončilo 510 osob, oproti 456 v minulém roce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Zranění v noci utrpělo osm policistů a tři vojáci. Hněv na sociálních sítích vyvolalo napadení dvou policistů, kteří zasahovali u potyčky při soukromé oslavě na východopařížském předměstí Champigny-sur-Marne. Prezident Emmanuel Macron slíbil na twitteru, že „pachatelé zbabělého a zločinného lynče policistů“ budou „dopadeni a potrestáni“.

Dohromady úřady povolaly do služby přibližně 140.000 policistů, četníků, vojáků, hasičů a záchranářů.

Z nového čísla Raději hrozný konec. Senátoři chtějí zrušit zdravotnictví, jak fungovalo třicet let

Echo týdne: Macron, Visegrád, toxibyty ● Komentář: Stát jsem já ● Esej: Jak končí facebooková utopie ● Fenomén: Voda života, pití gentlemanů ● Umění a kritika: Filmy o zlu na Berlinale

Nová kolonizace Afriky Jak Čína dobývá černý kontinent
V Mostě chtěl bydlet každý, a za deset let už nikdo Rozhovor s Gabrielou Kolečkovou, ženou, bez níž by Most! nebyl

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.