Policie našla v Bejrútu tělo britské diplomatky. Byla zneužita a zavražděna

Policie našla v Bejrútu tělo britské diplomatky. Byla zneužita a zavražděnaNOVÉ
Rebecca Dykesová Foto:

Foto: Printscreen YouTube

Svět

Vražda diplomatky v Libanonu

red, jh

Libanonská policie nalezla v sobotu tělo britské diplomatky, která pracovala na ambasádě své země v hlavním městě Libanonu, Bejrútu. Třicetiletá Rebecca Dykesová byla podle všeho sexuálně napadena a pak uškrcena, napsal britský server Telegraph. 

Podle dostupných informací byla žena ještě v pátek večer společně s několika svými přáteli v baru v centru Bejrútu, odkud měla odejít krátce po půlnoci. Policie předpokládá, že někdy v následujících hodinách ji neznámí pachatelé unesli a zavraždili. Policisté ženino tělo objevili v sobotu u dálnice Metn několik kilometrů od města. 

Rodina Dykesové v prohlášení uvedla: „Jsme ztrátou naší milované Rebeky zničeni. Snažíme se pochopit, co se vlastně stalo. Žádáme, aby média respektovala naše soukromí.“ Mluvčí oddělení velvyslanectví, kde žena pracovala, řekl, že v tomto složitém čase myslí na rodinu a přátele zavražděné. „Aktuálně probíhá policejní vyšetřování, naše ministerstvo zahraničí spolupracuje s místními bezpečnostními složkami a poskytuje rodině Rebeky potřebnou podporu.“

Rebecca Dykesová v Bejrútu podle BBC působila od ledna 2017. Na ambasádě pracovala jako manažerka na britském oddělení mezinárodního rozvoje.

Čtěte také: Vražda samurajským mečem. Kněžku chrámu v Tokiu ubodal její bratr

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články