1 Ziskovost českých bank

České banky v žitě. Jejich čistý zisk za první pololetí je téměř 44 miliard korun

, NOVÉ

Témata: , ,

České banky si oproti loňskému roku zlepšily svoji ziskovost za první pololetí. Vyplývá to z poslední zprávy ČNB o finanční stabilitě domácího finančního sektoru. Za první pololetí tohoto roku měly banky čistý zisk téměř 44 miliard korun, což je o více než 300 milionů lepší výsledek, než za stejné období v minulém roce. Za celý loňský rok dosáhly banky dokonce rekordního výsledku přes 75 miliardy korun.

Čistý zisk českých bank za první pololetí činí 43,89 miliard korun což je o 332 milionů korun více než v loňském roce. Nejvyššího zisku za první pololetí české banky dosáhly v roce 2016, když jejich výdělek činil 44,727 miliard korun. 

Rok 2017 byl pro české banky dosud tím nejlepším co se týče ziskovosti, protože dosáhly rekordního celoročního zisku 75, 358 miliard korun. K tomuto číslu se české banky dosud přiblížily pouze v minulém roce, kdy zisk činil 73, 898 miliard korun. Předešlé roky se zisky nedostaly přes hranici 70 miliard. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ČNB počtvrté v řadě zvýšila úrokové sazby, banky zdraží hypotéky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.