1 Vedení Evropského parlamentu

Niedermayer z TOP 09 se stal prvním místopředsedou hospodářského výboru EP

, NOVÉ

Témata: ,

Český europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) byl zvolen prvním místopředsedou hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu. Informovala o tom v prohlášení Evropská lidová strana (EPP). Niedermayer uvedl, že jeho cílem bude především pokračovat v rozdělané práci, které se ve vedení výboru věnoval už v minulém volebním období.

„Především oblast férového zdanění, prevence praní špinavých peněz, dokončení bankovní unie, ale i budoucí ekonomické vztahy se Spojeným královstvím jsou témata, která vyžadují velký kus práce na hledání kompromisního a zároveň funkčního řešení,“ uvedl europoslanec.

Zásadní je podle něj rovněž udržení fiskálních pravidel, která by měla pomoci zabránit tomu, aby státy prováděly neudržitelnou a nezodpovědnou rozpočtovou politiku.

Třiapadesátiletý Niedermayer byl od února 1996 členem bankovní rady ČNB a od prosince 2000 viceguvernérem ČNB. Bankovní radu opustil v únoru 2008. Poté pracoval jako ředitel oddělení Consulting společnosti Deloitte. Poslancem EP je od roku 2014, byl členem hospodářského měnového výboru i zvláštního výboru pro daňová rozhodnutí.

Čtěte také: Stále méně než za Kalouska. Babišovo navyšování penzí nezvedá životní úroveň seniorů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.