2 Agrofert a marketing

Agrofert už nebude sponzorovat festival Colours of Ostrava, s Klusem to prý nesouvisí

, Nové

Témata: ,

Agrofert v nadcházejícím ročníku už nebude sponzorovat multižánrový hudební festival Colours of Ostrava. Podle mluvčího Agrofertu Karla Hanzelky za ukončením šestileté spolupráce stojí úsporná opatření, s červencovým bojkotem umělců v čele s Tomášem Klusem konec partnerství podle něj nesouvisí.

Informaci přinesl server Aktuálně.cz a zprávu potvrdil také mluvčí festivalu Jiří Sedlák. „Ano, je to tak. Společnost Agrofert nebude partnerem našeho festivalu v roce 2019,“ uvedl mluvčí.

Konec spolupráce podle Sedláka inicioval Agrofert. „Je to vlastní rozhodnutí samotné společnosti Agrofert z důvodu úsporných opatření v oblasti marketingu,“ řekl serveru Aktuálně.cz mluvčí. Spolupráce s Agrofertem podle něj festivalu prospěla a pomohla v růstu.

Podle holdingu jsou důvodem úspory v marketingu. „Naše dlouholeté partnerství s festivalem Colours of Ostrava jsme museli ukončit. Důvodem jsou hospodářské výsledky koncernu Agrofert. Situace si žádá úsporná opatření, která se dotýkají též oblasti marketingových aktivit, jako je podpora různých festivalů,“ potvrdil mluvčí holdingu Karel Hanzelka.

Letošní ročník festivalu doprovázela značná kontroverze. Proti sponzoringu kulturní akce koncernem Agrofert ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše se na sociálních sítích ostře vyhranil zpěvák Tomáš Klus. Ten premiéra označil za nebezpečí pro Českou republiku. Podle zpěváka si také premiér, kterého označuje jako „šéfa“ nebo „velkostatkohnojaře“, Klusovy kolegy kupuje. „Nemohl jsem se ubránit dojmu, že za chléb a hry, mí přátelé přivřeli oči nad tím, že Šéf v té velké hře prostě nehraje podle pravidel,“ komentuje Klus.

Klus tehdy slíbil, že bude do budoucna bojkotovat i všechna média spadající pod mediální dům Mafra. „Mám ve své smlouvě o dílo klauzuli, kterou si vyhrazuji právo nehrát tam, kde tečou Šéfovy peníze. Připojuji k tomu nyní i svůj bojkot Mafry a všech bezkrupulózních, konkurenci a životní prostředí likvidujících podniků Velkostatkohnojaře,“ napsal zpěvák.

Mluvčí Agrofertu vyloučil, že by ukončení spolupráce souviselo s bojkotem zpěváka Tomáše Kluse a dalších umělců. „Abychom se vyhnuli možným spekulacím, tak chceme uvést, že situace není způsobena letošními výzvami a bojkoty některých umělců v čele s Tomášem Klusem. Jsme rádi, že jsme mohli být partnerem tak významné akce, jakou je festival Colours of Ostrava. Až se naše hospodářské výsledky opět zlepší, tak nevylučujeme možnost znovunavázání spolupráce,“ uvedl pro Aktuálně.cz Hanzelka.

Kdo nahradí Agrofert

Pořadatelé festivalu musí za Agrofert najít náhradu. Organizátoři věří, že nového hlavního partnera brzy najdou a nebudou muset šetřit třeba na programu. ČTK to ve čtvrtek řekl mluvčí Sedlák. Příští ročník festivalu se v Dolních Vítkovicích uskuteční od 17. do 20. července 2019. Už dříve pořadatelé avizovali, že hlavní hvězdou bude kapela The Cure.

„Hledáme nového partnera. Rozhodně nechceme omezovat program nebo další možnosti vyžití návštěvníků v areálu. Věříme, že partnera najdeme,“ řekl Sedlák. Podle něj se proto s možností škrtů v rozpočtu nyní nepočítá. „Je to jen hypotetická otázka,“ dodal.

Sedlák dnes ČTK s odvoláním na obchodní tajemství nechtěl říct, jakou částkou Agrofert festival ročně podporoval. Kromě Agrofertu má Colours of Ostrava ještě další partnery.

Čtěte více: Kluse jsem zval na kafe. Měli by mi dát šanci, neznají mě, říká Babiš o bojkotu Agrofertu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.