Ještě k Marxovi a k účasti komunistů ve vládě. Slovo primitivního antikomunisty.

Ještě k Marxovi a k účasti komunistů ve vládě. Slovo primitivního antikomunisty.
Politická aréna

POLITICKÁ ARÉNA

Filip Humplík

Z úst předsedy Evropské komise Junckera jsem se dozvěděl, že Marx není zodpovědný za zločiny komunismu a měl by být vnímán v kontextu doby. Takže vztyčit jeho sochu, dodanou komunistickou Čínou, je vlastně fajn a součást historie.

Zopakuji ten známý Marxův citát z Komunistického manifestu: “Komunisté pokládají za nedůstojné, aby tajili své názory a úmysly. Prohlašují otevřeně, že jejich cílů lze dosáhnout jen násilným svržením celého dosavadního společenského řádu. Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět.”

Vypíchnu pro všechny: Násilným svržením. Současně s tím u nás v Česku vzniká menšinová vláda ČSSD s ANO, podporovaná komunisty. Těmi komunisty, kteří ústy svých kandidátů a významných členů Semelové a Skály veřejně velebí Stalina, Gottwalda a další diktátory a vrahy.

Když v roce 2006 Miroslav Kalousek (tehdy ještě jako lidovec) zkusil navrhnout něco podobného, byl demokratickými lidovci vypakován ze strany a založil si Topku. Od té doby bojuje za demokracii. Sociálním demokratům spojení s komunisty nevadilo tehdy. A ani dnes. Je vidět, že přítel Fierlinger má v současné sociální demokracii dobré žáky.

A ANO? Jejich názory jsou jak větrná korouhvička. Přesně podle nálady Andreje Babiše. Hlavně, že se nezastaví dotace do řepky. A do podniků Agrofertu, se kterým premiér v demisi takzvaně nemá nic společného. Ostatně, Andrej Babiš byl komunistou. A taky agentem komunistické StB.

Kormidlo lodi jménem Česká republika se bohužel obrací zase na východ. Miloš Zeman pracuje s novičokem už nepokrytě v zájmu Moskvy. Komunisté se nikdy jinak ani netvářili. Místopředseda ČSSD má pocit, že vlastenectví znamená jezdit s ruskou motorkářskou neziskovkou po Čechách.

Tak to shrnu: Komunismus jako systém vedení státu je svinstvo. Přinesl jenom diktaturu, popravy, hladomory, vězení a koncentráky. Podobně jako nacismus.

Dnešní čeští komunisté všechny ty myšlenky opečovávají, oprašují, propagují a pomalu s nimi zase vylézají do veřejné diskuze. ANO a ČSSD a mnozí další jim v tom pomáhají. Nelíbí se mi to. A nelíbí se mi ani nálepkování antikomunistů na ty “primitivní” a na ty “normální antikomunisty”.

Slovník cizích slov nabízí synonyma k primitivní: jednoduchý, triviální, prostý, neumělý. Takže jo, je to jednoduché. Komunisti zbídačili za posledních 100 let spoustu národů, zavraždili miliony slušných lidí. Díky své, Marxem podpořené ideologii a teď nám chtějí s pomocí Babiše a ČSSD zase vládnout.

Říká se, že chodníky a jejich oprava nejsou politickou záležitostí. Ale chodníky po celém světě zbrocené od krve odpůrců komunistického režimu říkají něco jiného.

Takže jo, jsem primitivní antikomunista. A co taky jiného.