1 POLITICKÁ ARÉNA

Ještě k Marxovi a k účasti komunistů ve vládě. Slovo primitivního antikomunisty.

Z úst předsedy Evropské komise Junckera jsem se dozvěděl, že Marx není zodpovědný za zločiny komunismu a měl by být vnímán v kontextu doby. Takže vztyčit jeho sochu, dodanou komunistickou Čínou, je vlastně fajn a součást historie.

Zopakuji ten známý Marxův citát z Komunistického manifestu: “Komunisté pokládají za nedůstojné, aby tajili své názory a úmysly. Prohlašují otevřeně, že jejich cílů lze dosáhnout jen násilným svržením celého dosavadního společenského řádu. Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět.”

Vypíchnu pro všechny: Násilným svržením. Současně s tím u nás v Česku vzniká menšinová vláda ČSSD s ANO, podporovaná komunisty. Těmi komunisty, kteří ústy svých kandidátů a významných členů Semelové a Skály veřejně velebí Stalina, Gottwalda a další diktátory a vrahy.

Když v roce 2006 Miroslav Kalousek (tehdy ještě jako lidovec) zkusil navrhnout něco podobného, byl demokratickými lidovci vypakován ze strany a založil si Topku. Od té doby bojuje za demokracii. Sociálním demokratům spojení s komunisty nevadilo tehdy. A ani dnes. Je vidět, že přítel Fierlinger má v současné sociální demokracii dobré žáky.

A ANO? Jejich názory jsou jak větrná korouhvička. Přesně podle nálady Andreje Babiše. Hlavně, že se nezastaví dotace do řepky. A do podniků Agrofertu, se kterým premiér v demisi takzvaně nemá nic společného. Ostatně, Andrej Babiš byl komunistou. A taky agentem komunistické StB.

Kormidlo lodi jménem Česká republika se bohužel obrací zase na východ. Miloš Zeman pracuje s novičokem už nepokrytě v zájmu Moskvy. Komunisté se nikdy jinak ani netvářili. Místopředseda ČSSD má pocit, že vlastenectví znamená jezdit s ruskou motorkářskou neziskovkou po Čechách.

Tak to shrnu: Komunismus jako systém vedení státu je svinstvo. Přinesl jenom diktaturu, popravy, hladomory, vězení a koncentráky. Podobně jako nacismus.

Dnešní čeští komunisté všechny ty myšlenky opečovávají, oprašují, propagují a pomalu s nimi zase vylézají do veřejné diskuze. ANO a ČSSD a mnozí další jim v tom pomáhají. Nelíbí se mi to. A nelíbí se mi ani nálepkování antikomunistů na ty “primitivní” a na ty “normální antikomunisty”.

Slovník cizích slov nabízí synonyma k primitivní: jednoduchý, triviální, prostý, neumělý. Takže jo, je to jednoduché. Komunisti zbídačili za posledních 100 let spoustu národů, zavraždili miliony slušných lidí. Díky své, Marxem podpořené ideologii a teď nám chtějí s pomocí Babiše a ČSSD zase vládnout.

Říká se, že chodníky a jejich oprava nejsou politickou záležitostí. Ale chodníky po celém světě zbrocené od krve odpůrců komunistického režimu říkají něco jiného.

Takže jo, jsem primitivní antikomunista. A co taky jiného.

 


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.