Vezměme si příklad z Afriky. Německý ministr chce hned zakázat plastové tašky

Vezměme si příklad z Afriky. Německý ministr chce hned zakázat plastové taškyNOVÉ
Svět

Ekologická hrozba?

Echo24

Německý ministr pro ekonomickou spolupráci a rozvoj Gerd Müller (CSU) vznesl požadavek na okamžitý zákaz plastových tašek v zemi. Inspiroval se u podobného zákazu v afrických zemích, jako jsou Keňa, Rwanda nebo Uganda. Müller se nechal slyšet, že jde o záležitost klíčovou pro přežití lidstva, píší německá média.  

„Zákaz plastových brček nestačí,“ sdělil deníku Augsburger Allgemeine. „Německo by nemělo čekat na zbytek Evropy, mělo by okamžitě zakázat jednorázové plastové tašky,“ dodal spolkový ministr. Müller se vzhlédl v některých afrických zemích. „Musíme učinit to, co už udělaly Rwanda, Keňa a Uganda,“ řekl listu. 

Ministr už ve čtvrtek v Berlíně posvětil start mezinárodní odpadové aliance Prevent, která sdružuje 30 firem, výzkumných ústavů a dalších organizací. Cílem uskupení, jehož členy jsou i potravinářští giganti Nestlé a Coca-Cola, je výhledově zcela odbourat plastový odpad. „Odpad se stává stejně důležitým problémem pro celosvětové přežití jako změna klimatu,“ cituje Müllera server Deutsche Welle.

Podle ministra se ročně ve světě vyprodukují na 2 miliardy tun plastového odpadu, v roce 2050 by to potom mohlo být i o 70 procent více. „Nejvíc tím trpí ti nejchudší z nejchudších,“ dodává politik CSU s tím, že nyní žijí dvě miliardy lidí v oblastech, odkud se odpad neodváží. „Jestlii takhle budeme pokračovat, v tom odpadu se utopíme,“ nechal se slyšet.

Čtěte také: VIDEO: V Itálii uhynula březí velryba. V jejím žaludku se našlo 20 kg plastů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články