Řemeslo má zlaté dno, firmy se perou o řezníky

Řemeslo má zlaté dno, firmy se perou o řezníkyNOVÉ
Názory čtenářů

NÁZORY ČTENÁŘŮ

Jan Ziegler

' alt="Jan Ziegler" />

Šťavnatou krkovičku, dokonalou hovězí svíčkovou či skvělé klobásy máme rádi všichni, tedy pokud nejsme vegetariáni. A aby byly maso a uzeniny kvalitní, musí je připravit mistr řezník uzenář. S výsledky jeho práce se setkáváme prakticky denně. Jíst zkrátka musíme.

Proto jsou noví řezníci stále potřeba a žádaní. V této době se mnozí otcové a matky se svými potomky rozhodují, kam půjdou pokračovat z deváté třídy. Chtít pro své dítě za každou cenu maturitu na nějaké pochybné střední škole, která pouze pouští do světa budoucí nezaměstnané, je k ničemu. Lepší je se vyučit a být mistrem svého oboru než podprůměrným středoškolským absolventem.

Po šikovných řeznících je velká sháňka a firmy se o budoucí adepty tohoto řemesla přetahují už i na učilištích. Tak na Středním odborném učilišti potravinářském v Praze 4 – Písnici jim některé společnosti nabízejí přímo lukrativní podmínky. V prvním ročníku dávají odměnu až 7000 Kč měsíčně, ve třetím pak až 11 000 Kč měsíčně, a k tomu ještě příspěvky na ubytování, stravování a dopravu. Nástupní plat hned po vyučení činí i 30 000 Kč. Každý řezník si také může založit vlastní firmu a postupně z ní vybudovat vyhlášenou značku.

Myslím si, že nad tím by se rodiče deváťáků měli zamyslet, rozhodnutí o budoucím povolání, je rozhodnutím na dlouhou dobu, u někoho i na celý život. A je potřeba ho pečlivě zvážit. Dobří řemeslníci nemusí mít strach o svoji budoucnost a to platí i pro řezníky. A pokud má člověk perspektivní zaměstnání, čekají ho i další výhody. V současné době banky zpřísnily podmínky pro udělování hypoték, ale podle jedné své známé hypoteční poradkyně, patří řezníci k oblíbeným klientům bank a půjčky na vlastní bydlení dostanou prakticky bez problémů. Protože u nich je jistota, že i když náhodou přijdou o místo, tak si prakticky okamžitě najdou nové. A to je přece také velká výhoda.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.