Srážka s Fabií vyřadila pandury na tři roky z provozu

dlouhá oprava

Srážka s Fabií vyřadila pandury na tři roky z provozuNOVÉ
Přehlídka pandurů v Plzni Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

mh

Minimálně tři roky bude trvat oprava čtyř z pěti pandurů poškozených během nehody s vozidlem Škoda Fabia nedaleko Tábora. Nehoda se stala 4. listopadu 2016, pandury by ale měly být opravené až na konci roku 2019. O nečekané délce oprav informoval jako první server euro.cz. Částka za opravu poškozených vozidel není známa.

„V současné době jsou předmětná vozidla předána do opravy firmě Tatra Defence Vehicle v Kopřivnici. Předpokládaný termín dokončení oprav je stanoven do konce roku 2019. Poté bude možné stanovit výši škody,“ sdělila mluvčí Armády České republiky Cyprisová.

Důvodů takto dlouhé opravy je podle mluvčí několik. „Předpokládaný termín dokončení oprav je dán lhůtami smluvního vztahu s externím dodavatelem zajišťujícím opravu této techniky, dostupností dílů a kapacitami opravárenského závodu,“ sdělila Cyprisová serveru irozhlas.

Pátý pandur byl při nehodě poškozen jen lehce a rychle se tak vrátil do provozu.

Podle policejního vyšetřování, které trvalo několik měsíců, vojáci nedodrželi při jízdě bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a narazili do Fabie, která brzdila před překážkou. Podle serveru irozhlas.cz dostal každý ze tří vojáků pokutu dva tisíce.

Česká armáda k dispozici celkem 107 pandurů, jejich nákup schválila vláda Mirka Topolánka (ODS).

Čtěte také: Obrana podepsala nákup 20 pandurů za dvě miliardy korun

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.