VIDEO: James Drahoš Bond závodí se Zemanem. Dostih mu ztěžují nečisté triky

Drahoš vs Zeman

VIDEO: James Drahoš Bond závodí se Zemanem. Dostih mu ztěžují nečisté trikyVIDEO UVNITŘ
Video s Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem Foto:

Foto: Printscreen z Youtube/ Ondřej Němec

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezidentské volby přináší kromě vypjatých momentů a drsných výroků i vtipné koláže či videa. Jedno takové, které je parafrází na scénu z bondovky Vyhlídka na vraždu, koluje od soboty na sociálních sítích. V dostihovém závodě se v něm spolu utkají kandidát na prezidenta a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a současný prezident Miloš Zeman. Ten zde proti svému protivníkovi využívá mnoho nečistých triků, aby v dostihu zvítězil. 

„Jsem stále mladý a stále plný sil,“ říká před začátkem dostihu Zeman, zatímco ho Drahoš pozoruje. Dostih je odstartován, Zeman se rychle ujímá vedení a aby svému sokovi trať ještě ztížil, využívá nečisté praktiky. Drahošovi tak například před očima zvýší překážku, rozšíří vodní příkop a k tomu ho ještě ostatní žokejové mlátí bičíky. Ten se přesto nedá a nakonec Zemana předjíždí. 

Samotné video je předělané ze scény z bondovky Vyhlídka na vraždu z roku 1985. V originále zde místo Zemana a Drahoše jedou tehdejší představitel agenta Jamese Bonda Roger Moore a herec Christopher Walken coby hlavní záporná postava filmu Max Zorin.

Ve videu se kromě obou kandidátů na nejvyšší státní funkci objevují i další známé osobnosti, především podporovatelé či spolupracovníci Zemana. Startérem závodu je jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Závod sledují i zpěvák František Ringo Čech a šéf parlamentní strany SPD Tomio Okamura. Na závodním okruhu pak Drahoše jezdeckým bičíkem bijí hradní kancléř Vratislav Mynář, předseda SPO Jan Veleba a také Zemanův poradce Martin Nejedlý. Aby toho nebylo málo, tak na úsecích trati Drahošovi ztěžuje překážky generální ředitel a moderátor TV Barrandov Jaroslav Soukup.

K nápadu se na svém Facebooku hlásí Ondřej Němec, zpracování videa pak učinilo grafické studio Masta.cz. „Protože se prezidentské volby berou někdy až moc vážně, pojďme se na průběh druhého kola podívat trochu s humorem,“ píše na svém facebookovém účtu Němec. Video sdílel také neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, který v nadcházejícím druhém kole podporuje právě Drahoše. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Drahoš, nebo Zeman? Mlha přede mnou i za mnou

Zeman hájí inzerci proti Drahošovi. „Dál vytáhnu jen fakta, žádné kompro“

Sdílet: