5 Afrobeat

Nejvýraznější osobnost africké hudby. Femi Kuti míří poprvé do Česka

, NOVÉ

Témata: , ,

Nejvýraznější představitel afrobeatu a bojovník za lidská práva Femi Kuti vystoupí poprvé v České republice. Své aktuální album One People One World předvede 11. května v pražském Paláci Akropolis. Vystoupí s kapelou The Positive Force.

Stejně jako hudebníkův otec Fela Kuti je i Femi politickým aktivistou a bojovníkem za lidská práva. Kritizuje politické poměry v Africe a snaží se motivovat a inspirovat Afričany. V písni Africa Will Be Great Again jeho posledního alba, které zazní v Praze, kritizuje politickou korupci a postavení lidí v Nigérii.

V aktuálním albu Femi Kuti míchá klasický afrobeat, reggae, soul, R&B a hip – hop. Jeho kariéra začala v 80. letech, kdy působil v otcově kapele Egypt. V roce 1986 zformoval doprovodnou kapelu The Positive Force. Definitivně se od tvorby otce oddělil na počátku tisíciletí, kdy na albu Fight fot Win spolupracoval s hip – hopovými osobnostmi jako Mos Def, Common nebo Jaguar Wright.

Za svou kariéru byl čtyřikrát nominován na cenu Grammy v kategorii World Music. Žádnou z nich se mu ale nepodařilo proměnit.

Koncert v Praze proběhne 11. května v pražském Paláci Akropolis v rámci Kutiho světového turné, které má v plánu přes 40 koncertů. Praha je jedinou zastávkou ve střední Evropě. Vstupenky jsou k dispozici na stání i sezení v síti Goout od 600 Kč. Na Facebooku je vytvořená i událost s bližšími informacemi.  
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.