VIDEO: Skoky ze střechy na střechu, ze kterých se tají dech. Mladík se stal hvězdou internetu

FREE RUNNING

VIDEO: Skoky ze střechy na střechu, ze kterých se tají dech. Mladík se stal hvězdou internetu
Benjamin Cante. Foto: Tik Tok/ben.cante
Svět

Echo24

Na sociálních sítích Bena Canteho obdivují. U jeho příspěvků se tají dech. Jeho tvorba ale není pro každého, zvláště by to mohlo vadit těm, kdo se bojí výšek. Mladík totiž skáče bez jištění po střechách domů v Paříži a sdílí to na sociálních sítích, kde ho díky tomu sleduje téměř dva miliony fanoušků.

Benjamin „Nebow“ Cante je mladík, který je mezi svými vrstevníky známý tím, že ukazuje město z velkých výšek, především ze střech domů. Na sociální síti Tik Tok ho sleduje 1,8 milionů lidí. Některé sledující to fascinuje, jiní, převážně ti starší, upozorňují na to, že by to stejné mohli zkoušet jeho mladší fanoušci, což je velmi nebezpečné.

Cante původně pochází ze Švýcarska, kde se od dětství věnoval cirkusu. Když mu bylo asi osm let, objevil parkour, kterému se věnuje dodnes. V současné době je také členem uskupení French Freerun Family.

Free running je sport na pomezí běhu a akrobacie, který spojuje tyto dva prvky dohromady a má velmi blízko k parkouru, free running je ale více estetickou záležitostí. Tréninky takového sportu probíhají v tělocvičnách nebo v prostorách měst, kde je hodně překážek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Nebow (@ben.cante)

 

 

 

Foto: Týdeník Echo