Rekordní účet Harryho s Meghan sebral Instagram instruktorovi autoškoly

Rekordní účet Harryho s Meghan sebral Instagram instruktorovi autoškolyNOVÉ
Princ Harry a Meghan Markle Foto:

FOTO: Reuters

Svět

Haló okolo účtu

Echo24

Instagramový účet britského prince Harryho a jeho manželky Meghan, který pokořil dosavadní rekord v rychlosti, za jakou nasbíral milion sledujících, dříve patřil instruktorovi v autoškole Kevinu Keileymu z hrabství Sussex. Ten právě prostřednictvím účtu „@sussexroyal“ projevoval náklonnost místnímu fotbalovému klubu. Sociální síť mu však sama od sebe název upravila a původní darovala britskému královskému páru. Keileyho prý zásah firmy „potěšil“ a současně „popudil“, napsala britská BBC. 

Pětapadesátiletý instruktor se o změně poprvé dozvěděl od svého syna, který jej upozornil, že se ze „@sussexroyal“ stalo „@_sussexroyal_“. Keiley přitom dle svých slov původní jméno zvolil jen kvůli tomu, že fandí místnímu fotbalovému FC Reading, jemuž se přezdívá The Royals. 

Instagram svůj zásah odůvodnil tím, že chtěl zabránit zabírání domén. Keiley se nechal slyšet, že nikdo z královské rodiny ani ze společnosti ho před změnou nekontaktoval, což ho „popudilo“. „Rozmyslím si, jestli vůbec Instagram, dokud si z někým od nich nepromluvím,“ citovala ho BBC. 

Keileymu prozatím zůstal identicky pojmenovaný účet na Twitteru a ten si chce podle svých slov podržet. „Zdravím, Harry a Meghan. Jestli chcete i můj twitterový účet, mějte alespoň tu slušnost, že se zeptáte,“ vzkázal by prý královskému páru, kdyby s nimi mohl hovořit. 

Instagramový účet Harryho a Meghan pokořil dosavadní světový rekord v rychlosti, za jakou nasbíral milion sledujících. Informovala o tom Guinnessova kniha rekordů. Na druhé místo členové britské královské rodiny odsunuli K-popového zpěváka a na třetí papeže.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si zřídili na Instagramu vlastní účet pod jménem „sussexroyal“ v úterý. Milion lidí je začal sledovat po pěti hodinách a 45 minutách.

Dosavadním držitelem rekordu byl K-popový zpěvák Kang Daniel, který na dosažení milionu sledujících na Instagramu potřeboval dvakrát více času (11 hodin a 36 minut). Před Jihokorejcem byl držitelem rekordu papež František, kterému trvalo nasbírat milion sledujících 12 hodin.

Čtěte také: Milion sledujících za pár hodin. Princ Harry a Meghan pokořili světový rekord

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články