VIDEO: V Detroitu selhala demolice stadionu, ani se nehnul

VIDEO: V Detroitu selhala demolice stadionu, ani se nehnulNOVÉ
Demolice sportovního stadionu v Detroitu Foto:

Foto: Printscreen YouTube

Svět

Nepodařená demolice stadionu

red, jh

Plánovaná částečná demolice Pontiac Silverdome Stadium v Detroitu se nezdařila. Stadion, který pojme na 80 000 návštěvníků a v minulosti hostil papeže Jana Pavla II. anebo finále Super Bowlu, měl v neděli po řízeném výbuchu přijít o vrchní část své konstrukce. Namísto zřícení velké masy hmoty však následovala jen malá oblaka kouře, napsal britský Guardian.

Nedělní odpal měl být prvním bodem v naplánované demolici stadionu. Jak však uvedla společnost Adamo, která měla stržení stavby na starosti, přibližně deset procent instalovaných náloží nevybuchlo. Stadion by se podle ní měl nicméně po chvíli sesout k zemi sám od sebe. „Gravitace se o tom časem postará, jedna z částí se zbortí a s ní spadne všechno ostatní,“ uvedl vrchní dozorce firmy Kevin Lindke pro web Michigan Live. „Pokud se tak nestane, proces zopakujeme, anebo konstrukci strhneme pomocí kabelů,“ dodal.

Pontiac Silverdome Stadium byl v době svého otevření v roce 1975 považován za jednu z nejpůsobivějších arén své doby. Do roku 2001 byl stadion domovem týmu amerického fotbalu Detroit Lions. S přibývajícím časem však začal chátrat a četnost akcí, které se na jeho půdě pořádaly, postupně slábl, až ustal. Pro mnohé Američany se pohled na stárnoucí Pontiac Silverdome Stadium stal symbolem pro slábnoucí vliv Detroitu coby centra strojního inženýrství a automobilového průmyslu.

Čtěte také: V Paříži zneškodnili bombu u fotbalového stadionu, policie zadržela pět lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články