1 PŘÍRODNÍ ÚKAZ

VIDEO: Na americké řece se objevil unikátní přírodní jev. Masivní ledový disk má šíři přes 90 metrů

, NOVÉ

Témata: , ,

Unikátní přírodní úkaz se objevil na řece ve státě Maine na severovýchodě Spojených států. Obrovský a pomalu se točící ledový „disk“ se rozpíná do šíře zhruba 91 metrů a za jeho pravidelným pohybem stojí podle vědců nejspíše změny teploty vody v řece Presumpscot, na níž se nachází. Informuje o tom server BBC.

Právě pravidelné otáčení ledového masivu na řece stojí za vytvořením na pohled téměř dokonalého kruhového tvaru. Podle výzkumníků dochází ke změnám teplot vody a tím tvorbě vodního víru pod diskem, což vede k rotaci.

Zástupce města informoval o úkazu místní podnikatel sídlící v nedaleké budově. Ti se rozhodli vyslat dron a přírodní úkaz, který podle místních slouží jako velký vor místním kachnám a dalším ptákům, zdokumentovat.


Čtěte dále: Putin krade pól. Ten severní magnetický utíká z Kanady na Sibiř rychleji, než se předpokládalo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.