1 Nejnovější průzkum

AfD by na východě Německa mohla vyhrát volby, ukazuje průzkum

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) by mohla v říjnových zemských volbách ovládnout východ země. Podle průzkumu agentury Emnid/BamS vystoupila s 25 procenty preferencí na první příčku, předstihla tak dokonce koalici CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, které výsledek šetření přisoudil o procento méně. Třetí místo v regionu má levicová Die Linke s 18 procenty.

Až na čtvrté příčce figurují němečtí sociální demokraté (SPD), jimž podle průzkumu vychází 14 procent. Za nimi se drží se 7 procenty Svobodná demokratická strana, na šestém místě na východě Německa dosedli se 6 procenty Zelení. Ostatní politické subjekty by podle průzkumu neměly vyšplhat přes pětiprocentní hranici.

Situace se zásadně liší na západě země, kde dominuje CDU/CSU s 31 procenty a před AfD na čtvrté příčce (13 procent) se drží sociální demokraté s 19 procenty a Zelení se 14 procenty. V celoněmeckém měřítku se Alternativa pro Německo drží na třetím místě s 15 procenty. Před ní zůstává SPD s 18 procenty a CDU/CSU s 30 procenty.

Emnid/BamS šetření provedlo mezi 6. a 12. zářím, dotazovalo se celkem 1978 respondentů. Otázka zněla: „Pro kterou stranu byste hlasovali, kdyby se příští neděli konaly volby?“ Výsledky byly uveřejněny 15. září.

Čtěte také: Šéf německé kontrarozvědky kvůli Chemnitzu končí. Na nové pozici si přilepší

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.