1 populační exploze

Přelidněná Afrika? Milujte se a množte se, lenoši. Tanzanie zakazuje propagaci antikoncepce

NOVÉ

Témata: , ,

Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného rodičovství. Nařídila to podle agentury Reuters místní vláda, která tak učinila několik dní poté, co prezident John Magufuli vyzval ženy, aby přestaly užívat antikoncepci, protože země potřebuje více obyvatel.

FHI 360 má zakázáno zveřejňovat nabídky na plánování rodičovství ve všech médiích, a to až do odvolání. Opozice rozhodnutí vlády kritizovala jako škodlivé pro zdravotnický systém v zemi.

Magufuli je znám jako odpůrce antikoncepce a jako zastánce názoru, že úkolem ženy je pečovat o děti. Letos v září například prohlásil, že antikoncepci užívají lenoši, kteří nechtějí tvrdě pracovat, aby uživili více děti. V roce 2016 vybídl ženy, aby antikoncepční pilulky zahodily, neboť vzdělání na prvním a druhém stupni škol je bezplatné. Loni se zase nechal slyšet, že by zakázal školačkám, které otěhotní a porodí, návrat zpět do školy.

V Tanzanii žije asi 53 milionů lidí a takřka polovina z nich musí vyžít s méně než dvěma dolary (asi 44 korun) na den. V průměru má tanzanská žena přes pět dětí, což patří k nejvyšším hodnotám na světě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Skličující budoucnost: Bill Gates varuje svět před důsledky prudkého nárůstu africké populace


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.