1 brněnští bezdomovci

Co s opilými bezdomovci? Otevřeme jim nálevnu, navrhují v Brně

, NOVÉ

Témata: ,

S originálním řešením otázky opilých bezdomovců v centru města přišla brněnská radnice. Chce zřídit nízkoprahové denní centrum, kde budou moci bezdomovci konzumovat alkohol. V tradičních azylových centrech přitom musí být lidé střízlivý. O netradičním nápadu informovala TV Nova.

Bezdomovci, kteří popíjejí a žebrají peníze na veřejných místech, jako je například hlavní nádraží, se budou moci v budoucnu podle návrhu brněnské radnice přesunout do nového nízkoprahového centra, kam budou moci přijít i v podnapilém stavu a konzumovat zde alkohol. Brno tím chce řešit otázku pořádku v centru města.

„Cílovou skupinou jsou zejména pouliční konzumenti alkoholu, kteří mohou mít přidružené chronické, fyzické a psychické potíže a zároveň čelí nevyhovující bytové situaci nebo bezdomovectví. Důvodem konzumace alkoholu na ulici je často například hledání společnosti nebo zákaz konzumace alkoholu v místě, kde žijí, jako například ubytovna nebo azylový dům,“ komentoval návrh náměstek primátora Matěj Hollan z hnutí Žít Brno.

Návštěvníci nízkoprahového centra nebudou nuceni k abstinenci, jak tomu bývá obvykle v azylových centrech. I tak zde budou platit pravidla pití alkoholu, či vzájemného chování. Projekt je zatím ve fázi příprav a provádí se terénní výzkum mezi bezdomovci. Brno se inspirovalo například ve Velké Británii, v Rakousku, či v Německu, kde podobná centra již fungují.

Čtěte také: Žít Brno chce přijímat migranty z Itálie. Píše Babišovi i Italům 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.