Letos chceme volby v Praze vyhrát, říká šéf ODS Fiala

Echo TV

EchoTv
Echo24
Sdílet:

ODS chce znovu ovládnout Prahu. Šéf strany Petr Fiala řekl v rozhovoru pro Echo TV s Daliborem Balšínkem, že občanští demokraté chtějí vyhrát volby v Praze. Mluví se o tom, že ODS chce postavit fo čela kampaně tandem gynekologa Svobody a Filipa Hamplíka. To Fiala nepotvrdil. „Já vůbec nebudu komentovat žádná jména,“ uvedl.

Co řekl Petr Fiala:

Tak především bych chtěl říct, že ty volby budou důležité nejenom tady v Praze, i když samozřejmě vůbec nezpochybňuji význam Prahy pro celostátní politiku, ale budou důležité i v jiných obcích…

Tak Praha je velká.

Souhlasím s vámi a bude to ovlivňovat život v celé republice. My se ale budeme soustředit i na to, abychom uspěli všude jinde. Ony jsou taky volby senátní a ty jsou nesmírně důležité, protože je nutné, abychom dosáhli toho, aby hnutí ANO, a nějaká vládní většina případná, neměly taky většinu v senátu, právě z hlediska ochrany kvality demokracie.

A máte tedy představu, jaký typ lídra by to měl v Praze být?

Určitě by to měl být někdo, kdo má šanci vyhrát volby a kdo má šanci být primátor a přesvědčit o tom Pražany.

Je ambice ODS vyhrát volby v Praze?

Je ambicí ODS vyhrát volby v Praze a naší ambicí musí být všude vyhrávat volby. My, jestli chceme být politickou alternativou, a já říkám, my už nejsme jenom opozice, my jsme politická alternativa hnutí ANO a k tomu, co se tady odehrává. A politická alternativa musí chtít vyhrávat volby. My chceme vyhrávat volby. Ale já vám poctivě odpovím na tu otázku – my ještě nemáme rozhodnuto. My nemáme vůbec rozhodnuto, kdo bude náš kandidát. Prostě je na to čas. To rozhodnutí o tom, jak bude vypadat kandidátka, to padne někdy v průběhu dubna, takže máme ještě prostor pro to, abychom se rozhodovali. To, co už víte vy, tak to ještě není opravdu žádné rozhodnutí ODS.


Ale ty úvahy tam jsou, že by byla tahle kombinace…

Já vůbec nebudu komentovat žádná jména, která někde zaznívají, kolegové, kteří jsou za to odpovědní v jednotlivých regionech a v jednotlivých oblastech, tak samozřejmě debatují o těch jménech, ale uděláme to zase jako vždycky – demokratickým způsobem, solidně, srozumitelně, ale tak, aby ti lidé, a to se potvrdilo už ve volbách, které jsme v posledních letech, nebo v poslední době absolvovali, aby ti lidé měli šanci přesvědčit veřejnost, že jsou garanty našeho programu a že budou dobrými správci svěřených věcí a úřadů.

O čem dál diskutoval předseda ODS?

Petr Fiala v rozhovoru pro Echo TV mluvil i o tom, že příště už jeho strana postaví do prezidentské volby silného kandidáta, a vysvětloval, proč jednal s Andrejem Babišem o zahraniční politice Česka a jeho cílech v Evropě.

Celý rozhovor si můžete pustit zde:

 

Sdílet:

echotv
×

Podobné články