Ředitelka pozemkového úřadu rezignovala. Má tím pomoci k jednání o nové vládě

Babišovy změny

Ředitelka pozemkového úřadu rezignovala. Má tím pomoci k jednání o nové vláděNOVÉ 1
Domov

Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová dnes prostřednictvím své mluvčí oznámila, že rezignuje na svou funkci.

Uvolnění pozice ústřední ředitelky podle ní přispěje ke koaličním vyjednáváním o složení nové vlády. Maradová končí ve funkci po dohodě s ministrem zemědělství v demisi Jiřím Milkem (za ANO). Funkci opustí asi během měsíce. Ve funkci byla zhruba čtyři roky, na základě výběrového řízení ji jmenoval bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek. Řeší restituční žádosti, stará se také o pozemkové úpravy.

„Po čtyřech letech náročné a poctivé práce, jsem se rozhodla ukončit své působení na pozici ústřední ředitelky SPÚ. Mému rozhodnutí předcházela dohoda s panem ministrem zemědělství Jiřím Milkem,“ sdělila ČTK Maradová. Vyjádření ministerstva zemědělství ČTK. shání.

„Věřím, že uvolnění této pozice umožní realizovat jeho (Milkovy) manažerské cíle ve vedení resortu zemědělství, ale především alespoň určitou měrou přispěje k úspěšným koaličním vyjednáváním o podobě a podpoře nové vlády,“ dodala Maradová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.