VIDEO: Další problém Tesly. Kamery zachytily hrozivý výbuch v garáži

TESLA Má Problém

VIDEO: Další problém Tesly. Kamery zachytily hrozivý výbuch v garážiUVNITŘ VIDEO
Auto v garáži těsně před vzplanutím Foto:

FOTO: printscreen Youtube/蘋果仁

Panorama

zd Echo24

Na čínské sociální síti Weibo koluje virální video, na němž je zachycen automobil stojící v garáži, který během pár vteřin zachvátí plameny. Pravděpodobně jde o Model S automobilky Tesla, která se už tak na čínském trhu potýká s řadou překážek, píše Deutsche Welle. Incident se odehrál ve městě Šanghaj.

Video se po sociální síti začalo šířit v neděli. Americký výrobce elektromobilů Tesla vyslal na místo své lidi, aby situaci prověřili. „Poté, co jsme se o tomto incidentu v Šanghaji dozvěděli, okamžitě jsme na místo vyslali tým,“ uvedla společnost na svém účtu na sociální síti Weibo. „Podle dosavadních informací nebyl nikdo zraněn,“ stojí v prohlášení společnosti.

Tesla Model S
Tesla Model S Foto:

FOTO: Wikimedia commons - Jakub Maciejewski [CC BY-SA 3.0]

Kamerový záznam ukazuje automobil na garážovém stání v Šanghaji. Ze spodku auta začne nejprve vycházet dým, poté přichází oslňující zážeh plamenů, který dosáhne až k vedle stojícímu Audi.

Pro Teslu jde o další z řady problémů, s kterými se na trhu potýká. Například před několika měsíci musela firma stáhnout 14 tisíc aut Modelu S kvůli vadným airbagům instalovaným japonskou firmou Takata, ohrožuje je i obchodní válka mezi USA a Čínou, která začala před devíti měsíci.

Od roku 2013 bylo podle Reuters zaznamenáno nejméně 14 případů vznícení elektromobilů Tesla, většinou po nehodě. Tesla tvrdí, že její vozy jsou zhruba desetkrát méně náchylné k požáru než automobily s benzinovým pohonem.

Analytici tvrdí, že nejnovější incident pravděpodobně nebude mít výraznější dopad na odbyt společnosti Tesla v Číně. „Tesla měla incidenty s požáry už dříve, na její pověst v Číně to však nemělo velký vliv,“ uvedl analytik Alan Kang ze společnosti LMC Automotive.


Čtěte dále: VIDEO: Úchvatné nebeské představení s couvajícími raketami. Falcon Heavy uspěl

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.