Nový český papamobil: papež František mění Mercedes za Škodu Rapid

Nový český papamobil: papež František mění Mercedes za Škodu RapidNOVÉ
Škoda Rapid v úpravě pro papeže. Foto:

Škoda Media

Svět

Vozidlo pro papeže

fk Echo24

Papež František pro svoji nadcházející cestu po Irsku vymění tradiční papamobil značky Mercedes za vůz Škoda Rapid v úpravě Spaceback. Cestu podnikne příští týden při příležitosti Světového setkání rodin a plánuje navštívit několik měst, včetně hlavní metropole Dublinu. Vatikánská delegace využije celkem čtyři vozy Škoda Rapid, přičemž všechny z bezpečnostních důvodů podstoupily mírné úpravy. Informace přinesl irský server RTÉ.

Každý ze tří vozů byl doplněn o zvláštní tvrzená skla. Ze spíše kosmetických důvodů pak na ně byla nanesena unikátní fólie v barvě námořnické modři a na přední blatník u spolujezdce (tj. na straně řidiče v Česku) bude nasazena malá žerď s vlajkou Vatikánu. Na první pohled identické vozy se zvenčí budou lišit jen poznávacími značkami.

„V rámci papežské flotily připomeneme registrační značkou 182-C-1979 i návštěvu Irska papežem Janem Pavlem II. Samozřejmě připomeneme i tu letošní značkou 182-C-2018. Primárním vozem ale bude auto se značkou 182-D-9093. Když se její číslice 9093 obrátí, vytvoří slovo „pope“ (papež),“ řekl serveru RTÉ produktový šéf irské Škody, Raymond Leddy.

Papež František Irsko navštíví v rámci letošního ročníku Světového setkání rodin. Výběrem vozidel od Škody si upevňuje pověst skromného muže.

Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v Dublinu. Jeden ze čtyř vozů Škoda Rapid bude příští sobotu vozit i papeže Františka. Škodovky se speciálními registračnímu značkami jsou v zásadě sériové vozy s drobnými úpravami. Škodovka prostřednictvím videa umístěného na portálu  YouTube potvrdila, že poté, co papež příští sobotu ráno přistane na letišti v Dublinu, do paláce irského prezidenta ho dopraví Škoda Rapid.

Pontif navštíví hlavní město Dublin i město Knock, v němž se měla roku 1879 zjevit panna Marie. Po skončení cesty všechny škodovy poputují k charitativním organizacím, které vybere dublinská katolická arcidiecéze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vatikán otočil. Trest smrti dřív řídce povoloval, teď ho rezolutně odmítá

Nejméně tisícovku dětí znásilnilo v Pensylvánii tři sta kněží, uvádí zpráva

Související články