2 Vozidlo pro papeže

Nový český papamobil: papež František mění Mercedes za Škodu Rapid

, NOVÉ

Témata: , , ,

Papež František pro svoji nadcházející cestu po Irsku vymění tradiční papamobil značky Mercedes za vůz Škoda Rapid v úpravě Spaceback. Cestu podnikne příští týden při příležitosti Světového setkání rodin a plánuje navštívit několik měst, včetně hlavní metropole Dublinu. Vatikánská delegace využije celkem čtyři vozy Škoda Rapid, přičemž všechny z bezpečnostních důvodů podstoupily mírné úpravy. Informace přinesl irský server RTÉ.

Každý ze tří vozů byl doplněn o zvláštní tvrzená skla. Ze spíše kosmetických důvodů pak na ně byla nanesena unikátní fólie v barvě námořnické modři a na přední blatník u spolujezdce (tj. na straně řidiče v Česku) bude nasazena malá žerď s vlajkou Vatikánu. Na první pohled identické vozy se zvenčí budou lišit jen poznávacími značkami.

„V rámci papežské flotily připomeneme registrační značkou 182-C-1979 i návštěvu Irska papežem Janem Pavlem II. Samozřejmě připomeneme i tu letošní značkou 182-C-2018. Primárním vozem ale bude auto se značkou 182-D-9093. Když se její číslice 9093 obrátí, vytvoří slovo „pope“ (papež),“ řekl serveru RTÉ produktový šéf irské Škody, Raymond Leddy.

Papež František Irsko navštíví v rámci letošního ročníku Světového setkání rodin. Výběrem vozidel od Škody si upevňuje pověst skromného muže.

Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v Dublinu. Jeden ze čtyř vozů Škoda Rapid bude příští sobotu vozit i papeže Františka. Škodovky se speciálními registračnímu značkami jsou v zásadě sériové vozy s drobnými úpravami. Škodovka prostřednictvím videa umístěného na portálu  YouTube potvrdila, že poté, co papež příští sobotu ráno přistane na letišti v Dublinu, do paláce irského prezidenta ho dopraví Škoda Rapid.

Pontif navštíví hlavní město Dublin i město Knock, v němž se měla roku 1879 zjevit panna Marie. Po skončení cesty všechny škodovy poputují k charitativním organizacím, které vybere dublinská katolická arcidiecéze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vatikán otočil. Trest smrti dřív řídce povoloval, teď ho rezolutně odmítá

Nejméně tisícovku dětí znásilnilo v Pensylvánii tři sta kněží, uvádí zpráva

Z nového čísla Přece, ale možná pozdě. Jde o právo České republiky stavět jaderné elektrárny

Echo týdne: Staré pořádky, Blade Runner a ruská vražda ● Rozhovor: Musíme motivovat lidi, aby pracovali co nejdéle ● Esej: Quo vadis, Česko? ● Komentář: Proč se spokojíme s málem ● Fenomén: Když je pár víc než dva

 

Chtěli se mít líp Dlouhý pochod z Vajglova do Břidličné
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.