Talibán zaútočil na pákistánskou univerzitu. Jsou mrtví a desítky zraněných

Útok v Pákistánu

Talibán zaútočil na pákistánskou univerzitu. Jsou mrtví a desítky zraněnýchNOVÉ
Pákistán voják Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět
Sdílet:

Nejméně devět lidí zemřelo a 35 bylo raněno při pátečním útoku na areál zemědělské univerzity v Péšávaru na severu Pákistánu. Policie a armáda všechny útočníky do dvou hodin od zahájení útoku zabily, informovalo tiskové oddělení vojska. K činu se přihlásila pákistánská odnož islamistické organizace Tálibán. Její mluvčí Muhammad Chorásání uvedl, že Tálibán cílil na úkryt vojenské tajné služby.

Ozbrojenci ke kampusu přijeli v motorových rikšách, informoval šéf místní policie Táhir Chán. Dodal, že muži byli přestrojení za ženy – měli na sobě burky. Podle zpravodajského serveru BBC byli nejméně tři. Před vstupem do areálu školy postřelili ostrahu kampusu, dodal Chán.

Na univerzitní koleji obvykle přebývá téměř 400 studentů, ale většina z nich odjela kvůli prodlouženému víkendu domů. Na místě jich zůstalo zhruba 120, řekl agentuře Reuters raněný student Ahtešan Hak. „Spali jsme a vzbudila nás střelba. Rázem jsem vstal. Všichni utíkali a křičeli, že zaútočil Tálibán,“ popsal situaci.

Dvě místní nemocnice potvrdily devět mrtvých a 35 raněných.

Loni si útok ozbrojenců na Univerzitu Báči Chána na severozápadě Pákistánu vyžádal 21 mrtvých a přes 50 zraněných. V nedalekém Péšávaru bojovníci Tálibánu v prosinci 2014 ve škole navštěvované množstvím dětí pákistánských vojáků usmrtili více než 150 osob, převážně žáků.

Čtěte také: Brutální útok na civilisty v Egyptě: přes 200 obětí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články