1 Exploze tankeru

Íránský tanker hořící po srážce u břehů Číny explodoval

, NOVÉ

Témata: , ,

Íránským tankerem, který od sobotní srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři, ve středu otřásla exploze. Úřady kvůli výbuchu musely přerušit hašení plavidla a pátrání po 31 pohřešovaných, napsala agentura AP.

Na palubě tankeru bylo v době neštěstí 32 členů posádky; 30 Íránců a dva Bangladéšané. Zatím se našlo pouze tělo jedné z obětí. „Záchranná plavidla se po dnešní explozi na přídi tankeru Sanchi stáhla do bezpečné vzdálenosti,“ sdělilo čínské ministerstvo dopravy.

Cílem záchranářů je kromě nalezení nezvěstných členů posádky a uhašení ohně také zabránit úniku velkého množství ropy. Jejich úsilí ale komplikuje požár, jedovaté plyny, špatné počasí a nízká viditelnost.

Loď Sanchi měla podle aktualizovaných údajů na palubě 136.000 tun ropného kondenzátu, což je označení pro velmi lehkou ropu, která se obvykle těží spolu se zemním plynem. Na moři byla již v neděli patrná ropná skvrna, přesný rozsah znečištění vody ale není zatím jasný.

Příčina kolize, k níž došlo 257 kilometrů od břehů Šanghaje, zatím nebyla objasněna. Čínské plavidlo CF Crystal, zaregistrované v Hongkongu, neutrpělo takové škody, které by ohrozily jeho bezpečnost. Také celá 21členná čínská posádka byla zachráněna. Tanker Sanchi plul pod panamskou vlajkou a přepravoval ropu z Íránu do Jižní Koreje.

Čtěte také: Havarovaný tanker u čínských břehů dál hoří, hrozí exploze. Přes 30 pohřešovaných

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.