Indonésii zasáhlo další zemětřesení. Lidé v panice vybíhali ven

Indonésii zasáhlo další zemětřesení. Lidé v panice vybíhali venAKTULIZOVÁNO
Svět

Zemětřesení v Indonésii

Echo24

Indonéský ostrov Lombok po nedělním silném zemětřesení zasáhly ve čtvrtek další silné otřesy, tentokrát o síle 6,2 stupně. S odvoláním na indonéský meteorologický úřad o tom informovala agentura Reuters. Podle indonéského ministra bezpečnosti dosáhl počet obětí nedělního zemětřesení na ostrově Lombok 319 mrtvých. Stovky lidí byly zraněny.

Lidé podle svědků vybíhali v panice na ulici a mnohé budovy se zřítily. Nedělní zemětřesení mělo sílu 6,9 stupně a zahynulo při něm podle nejnovější bilance centrálních úřadů 319 lidí. Podle představitele lombocké pobočky Červeného kříže, jehož ve čtvrtek citovala stanice BBC, byly nedělní otřesy mimořádně ničivé a některé vesnice zcela srovnaly se zemí.

„O střechu nad hlavou přišlo více než 156 000 osob,“ řekl mluvčí indonéského úřadu pro řešení přírodních katastrof Sutopo Purwo Nugroho.

Národní úřad pro řešení přírodních katastrof, který plní úlohu celostátního koordinátora, uvedl, že vyšší bilance zveřejňované v posledních dnech regionálními úřady registruje a snaží se je ověřit.

Záchranáři stále prohledávají trosky a postupně se dostávají do odlehlejších částí ostrova. Podle mluvčího indonéského úřadu pro řešení katastrof se ale pomoc stále ještě nedostala do některých izolovaných oblastí na severu Lomboku. Následných otřesů bylo podle BBC od neděle již 340.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.