1 reakce premiéra

„Tisíckrát opakované lži,“ říká Babiš k důvodům rozsáhlých demonstrací

, NOVÉ

Témata: , , ,

Sobotní akce vyjadřující nesouhlas účastníků s Andrejem Babišem jsou podle premiéra protestem proti tisíckrát opakovaným lžím, uvedl to v neděli pro server iRozhlas. Kvůli nespokojenosti s politickou situaci v Česku vedeném vládou Andreje Babiše protestovaly během včerejších akcí spojených s připomínkou a oslavou výročí 17. listopadu tisíce lidí po celé republice. Největší protestní akce pak byla uspořádána především jako reakce na aktuální události týkající se premiérova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a údajného únosu jeho syna.

Premiér Babiš zopakoval, že se nově zveřejněné informace nezakládají na pravdě. „Je to jejich právo vyjádřit názor. Akorát protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, který se nikdy nestal, a zneužívají choroby mého syna proti mně,“ uvedl premiér pro server. 

Na otázky ohledně únosu syna i jeho roli v kauze Čapí hnízdo premiér doposud reagoval vyhýbavě. V odpovědích odkazuje především na zdravotní stav svého syna, který podle premiéra trpí závažným psychickým onemocněním. „Říkáte, že jsou v kauze Čapí hnízdo nová fakta. Je to lež. Žádná nová fakta nejsou. Nový fakt je to, že nějací novináři zneužili informace, kde bydlí matka a můj syn, tedy matka mého prvorozeného syna,“ kritizoval v pátek Babiš práci novinářů televize Seznam, kteří vyjádření Babišova syna přinesli. K případem vyvolané politické krizi v pátek uvedl, že o žádnou krizi nejde.

Proti premiérovi během soboty demonstrovaly tisíce lidí po celé republice, nejvíce se jich sešlo na pražském Staroměstském náměstí. Tam mnohatisícový dav došel průvodem z Hradčanského náměstí, řada lidí měla transparenty s nápisy požadujícími demisi premiéra. Protestům se nevyhnuly ani tradiční ranní pietní akce na Národní třídě, odpůrci premiéra, prezidenta Miloše Zemana a předsedy TOP 09 vyjádřili svůj nesouhlas s politiky vyhozením jejich květin do koše. Jejich jednání odsoudili politici včetně části opozice, někteří se naopak demonstrantů zastali, více píšeme zde

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Hamáček naznačil, že ČSSD Babišovu vládu podrží. Kvůli SPD i absenci „plánu B“

Tisíce lidí prošly Prahou. Mohutný dav na Staroměstském náměstí požadoval demisi premiéra Babiše

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.