1 reakce premiéra

„Tisíckrát opakované lži,“ říká Babiš k důvodům rozsáhlých demonstrací

, NOVÉ

Témata: , , ,

Sobotní akce vyjadřující nesouhlas účastníků s Andrejem Babišem jsou podle premiéra protestem proti tisíckrát opakovaným lžím, uvedl to v neděli pro server iRozhlas. Kvůli nespokojenosti s politickou situaci v Česku vedeném vládou Andreje Babiše protestovaly během včerejších akcí spojených s připomínkou a oslavou výročí 17. listopadu tisíce lidí po celé republice. Největší protestní akce pak byla uspořádána především jako reakce na aktuální události týkající se premiérova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a údajného únosu jeho syna.

Premiér Babiš zopakoval, že se nově zveřejněné informace nezakládají na pravdě. „Je to jejich právo vyjádřit názor. Akorát protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, který se nikdy nestal, a zneužívají choroby mého syna proti mně,“ uvedl premiér pro server. 

Na otázky ohledně únosu syna i jeho roli v kauze Čapí hnízdo premiér doposud reagoval vyhýbavě. V odpovědích odkazuje především na zdravotní stav svého syna, který podle premiéra trpí závažným psychickým onemocněním. „Říkáte, že jsou v kauze Čapí hnízdo nová fakta. Je to lež. Žádná nová fakta nejsou. Nový fakt je to, že nějací novináři zneužili informace, kde bydlí matka a můj syn, tedy matka mého prvorozeného syna,“ kritizoval v pátek Babiš práci novinářů televize Seznam, kteří vyjádření Babišova syna přinesli. K případem vyvolané politické krizi v pátek uvedl, že o žádnou krizi nejde.

Proti premiérovi během soboty demonstrovaly tisíce lidí po celé republice, nejvíce se jich sešlo na pražském Staroměstském náměstí. Tam mnohatisícový dav došel průvodem z Hradčanského náměstí, řada lidí měla transparenty s nápisy požadujícími demisi premiéra. Protestům se nevyhnuly ani tradiční ranní pietní akce na Národní třídě, odpůrci premiéra, prezidenta Miloše Zemana a předsedy TOP 09 vyjádřili svůj nesouhlas s politiky vyhozením jejich květin do koše. Jejich jednání odsoudili politici včetně části opozice, někteří se naopak demonstrantů zastali, více píšeme zde

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Hamáček naznačil, že ČSSD Babišovu vládu podrží. Kvůli SPD i absenci „plánu B“

Tisíce lidí prošly Prahou. Mohutný dav na Staroměstském náměstí požadoval demisi premiéra Babiše

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.