1 Saudi Aramco

Saúdská Aramco má na 20 let smlouvu na nákup zkapalněného plynu v USA

, Nové

Témata: , ,

Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco podepsala dvacetiletou smlouvu na odběr zkapalněného zemního plynu (LNG) z vývozního terminálu v Texasu, který buduje americká společnost Sempra Energy. Firmy to uvedly ve společném sdělení. Jde o největší kontrakt v tomto odvětví za poslední roky. Aramco bude kupovat pět milionů tun LNG ročně.

Saudi Aramco zároveň koupí 25procentní podíl na vznikajícím terminálu. Saúdskoarabský ropný gigant se chce stát předním hráčem i na světovém trhu zemního plynu a tato smlouva mu dá přístup k surovině, která díky rozmachu těžby z břidličných formací v USA patří ve světě k nejlevnějším, poznamenala agentura Reuters.

Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) odhaduje, že světová poptávka po LNG se bude do roku 2025 zvyšovat zhruba o pět procent ročně.

Čtěte také: FOTOGALERIE: „Bureš, pudeš! Nás si nekoupíš!“ Václavák zaplnily tisíce výzev

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Příběh svobody

99 Kč

Přinášíme speciál k 30 letům svobody

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.