Policisté na Letné stříleli na ujíždějícího řidiče, ten při jízdě zranil chodce

Policisté na Letné stříleli na ujíždějícího řidiče, ten při jízdě zranil chodceNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Policejní akce na Letné

Echo24

Policisté v pondělí v Praze 7 pronásledovali cizince podezřelého z vydírání, který před nimi ujížděl v autě. Najel při tom na chodník, kde ohrožoval lidi, proto policisté na vůz vystřelili. Střelba řidiče ale nezastavila, zastavil až poté, co si prorazil na voze pneumatiky. Při incidentu byl zraněn jeden chodec a v nemocnici skončil i zadržený muž, který si stěžoval na srdeční problémy. Sdělil to policejní mluvčí Jan Daněk.

Událost se stala kolem poledne v okolí Kamenické ulice, kde se podezřelý snažil policistům ujet. Pří jízdě najel na chodník, kde ohrožoval chodce, na jednoho člověka podle mluvčího i najel a zranil na noze. „Kriminalisté proti vozidlu použili služební zbraň, nicméně vozidlo ještě chvíli pokračovalo po chodníku, kde si prorazilo pneumatiky. Po několika desítkách metrů řidič zastavil a začal utíkat. Kriminalisté ho chytili a zadrželi,“ popsal událost Daněk.

Skutečnou identitu zadrženého podle něj policisté zatím neznají. V uplynulých 14 dnech, kdy se podle nich dopustil vydírání za použití zbraně, se zřejmě prokazoval falešnými doklady.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Muž přepadl se zbraní v ruce pražskou prodejnu Albert, policii stále uniká

Související články