Prezident Zeman byl na Matějské pouti, projel se i strašidelným zámkem

Prezident Zeman byl na Matějské pouti, projel se i strašidelným zámkemAKTUALIZOVÁNO
Prezident Miloš Zeman na Matějské pouti Foto:

Foto: Pražský hrad

Domov

Prezident na pouti

Prezident Miloš Zeman navštívil v pondělí Matějskou pouť, která se tradičně koná na pražském Výstavišti. Svezl se po strašidelném zámku a nafotil se i s perníkovým srdcem, které mu darovali pořadatelé pouti. O návštěvě prezidenta na Matějské pouti informoval na Twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

„Nejen politikou je člověk živ! Pan prezident dnes dopoledne zavítal na Matějskou pouť, která se koná na pražském Výstavišti. Bylo to fajn :-),“ napsal na Twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček po prezidentově návštěvě na tradiční Matějské pouti.

Prezident republiky je zachycen na fotografiích s perníkovým srdcem s nápisem „pozdrav z Matějské pouti“ a také na jednom z vozidel u tzv. strašidelného zámku. 

„Krásné slunné odpoledne na Matějské pouti jsme si hezky užili, pan prezident s doprovodem zavítal na tradiční atrakci. Zavzpomínal jsem na dětství, na Matějskou pouť jsem totiž chodil každý rok,“ sdělil deníku Echo24 prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident také podle něj navštívil strašidelný zámek a setkal se s provozovateli. „Ti darovali panu prezidentovi tradiční dárek, perníkové srdce,“ dodal Jiří Ovčáček.

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, díky únorovému termínu svátku svatého Matěje jde o první jarní pouť v Evropě.

Matějská pouť na Výstavišti nabízí přibližně stovku atrakcí, potrvá do 22. dubna. Každý rok navštíví Matějskou pouť desetitisíce lidí. V areálu se v pondělí uskutečnil charitativní den pro děti z dětských domovů, azylových domů a handicapované děti, na kterou měli všichni zdravotně postižení návštěvníci vstup zdarma.

Čtěte také: Hodně Čechů bude po volbě Čaputové závidět Slovensku, píše německá ARD

Související články