1 Nehoda v Kazachstánu

V hořícím autobusu zahynulo v Kazachstánu 52 lidí

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Dvaapadesát lidí zahynulo v hořícím autobuse na západě Kazachstánu. Oznámilo to dnes kazašské ministerstvo vnitra. Z hořícího vozu se zachránilo jen pět osob včetně obou řidičů. Podle vyšetřovatelů byl zřejmě příčinou požáru zkrat v rozvodu elektřiny, autobus byl navíc přetížen.

Podle kazašského úřadu pro mimořádné situace byli v autobuse občané Uzbekistánu, kteří cestovali přes Kazachstán za prací do Ruska. Ruská agentura RIA Novosti s odkazem na kazašské sdělovací prostředky napsala, že všichni mrtví jsou Uzbekové. Oba kazašští řidiči neštěstí přežili s lehkým zraněním, hospitalizaci údajně odmítli.

Autobus značky Ikarus jel na trase mezi jihokazašským Šymkentem, který leží asi 130 kilometrů severně od uzbecké metropole Taškentu, a tisíc kilometrů vzdálenou ruskou Samarou. Nehoda se stala v Akťubské oblasti nedaleko obce Kalybaj.

Oblastní úřad pro mimořádné situace zřídil kvůli nehodě operační centrum, které dalo k dispozici speciální telefonické číslo a připravuje psychologickou službu. Na místě jsou policisté, zdravotníci a záchranáři. Kazašská vláda vytvořila zvláštní komisi, která má neštěstí vyšetřovat a poskytnout pomoc pozůstalým. Do Kazachstánu bylo vypraveno i zvláštní letadlo z Uzbekistánu.

Nejtragičtější událostí v novodobé historii byla havárie v Portugalsku. Autokar s 59 cestujícími se zřítil do řeky Douro na severu země z výšky 50 metrů, když jeden mostní pilíř nevydržel nápor vody a strhl s sebou i část mostu. Spolu s ním spadly i tři automobily s dalšími deseti lidmi. Nikdo nepřežil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

D1 byla 19 hodin neprůjezdná. Jihomoravská policie řešila 200 nehod

Sněhová kalamita: D1 zablokovala v obou směrech nehoda 36 aut


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.