V hořícím autobusu zahynulo v Kazachstánu 52 lidí

V hořícím autobusu  zahynulo v Kazachstánu 52 lidíAKTUALIZOVÁNO
Svět

Nehoda v Kazachstánu

Dvaapadesát lidí zahynulo v hořícím autobuse na západě Kazachstánu. Oznámilo to dnes kazašské ministerstvo vnitra. Z hořícího vozu se zachránilo jen pět osob včetně obou řidičů. Podle vyšetřovatelů byl zřejmě příčinou požáru zkrat v rozvodu elektřiny, autobus byl navíc přetížen.

Podle kazašského úřadu pro mimořádné situace byli v autobuse občané Uzbekistánu, kteří cestovali přes Kazachstán za prací do Ruska. Ruská agentura RIA Novosti s odkazem na kazašské sdělovací prostředky napsala, že všichni mrtví jsou Uzbekové. Oba kazašští řidiči neštěstí přežili s lehkým zraněním, hospitalizaci údajně odmítli.

Autobus značky Ikarus jel na trase mezi jihokazašským Šymkentem, který leží asi 130 kilometrů severně od uzbecké metropole Taškentu, a tisíc kilometrů vzdálenou ruskou Samarou. Nehoda se stala v Akťubské oblasti nedaleko obce Kalybaj.

Oblastní úřad pro mimořádné situace zřídil kvůli nehodě operační centrum, které dalo k dispozici speciální telefonické číslo a připravuje psychologickou službu. Na místě jsou policisté, zdravotníci a záchranáři. Kazašská vláda vytvořila zvláštní komisi, která má neštěstí vyšetřovat a poskytnout pomoc pozůstalým. Do Kazachstánu bylo vypraveno i zvláštní letadlo z Uzbekistánu.

Nejtragičtější událostí v novodobé historii byla havárie v Portugalsku. Autokar s 59 cestujícími se zřítil do řeky Douro na severu země z výšky 50 metrů, když jeden mostní pilíř nevydržel nápor vody a strhl s sebou i část mostu. Spolu s ním spadly i tři automobily s dalšími deseti lidmi. Nikdo nepřežil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

D1 byla 19 hodin neprůjezdná. Jihomoravská policie řešila 200 nehod

Sněhová kalamita: D1 zablokovala v obou směrech nehoda 36 aut

Související články