1 komunální volby v Plzni

ODS v Plzni povede do voleb poslanec Baxa

NOVÉ

Témata: , ,

Lídrem kandidátky ODS pro komunální volby v Plzni bude krajský předseda občanských demokratů a současný první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa. Dvaačtyřicetiletý poslanec, místopředseda ODS a donedávna také náměstek hejtmana Plzeňského kraje byl plzeňským primátorem v minulém volebním období v letech 2010 až 2014. Do čela kandidátky ho v pondělí večer nominoval oblastní sněm plzeňské ODS.

Také další místa v čele kandidátky obsadí současní radní za ODS – dvojkou bude technický náměstek primátora Pavel Šindelář, třetí místo patří radnímu zodpovědnému za městské byty Davidu Šloufovi. Na čtvrtém místě je městský zastupitel, bývalý místopředseda Senátu a v letech 1998 až 2005 primátor Plzně Jiří Šneberger. Na kandidátce ODS pro komunální volby je také nynější radní Helena Matoušová, lékaři Veronika Jilichová Nová a Marcel Hájek nebo děkanka Fakulty zdravotnických studií a poslankyně Ilona Mauritzová. Novou tváří na kandidátce ODS je například držitel bronzové medaile z olympijských her v Sydney, triatlonista Jan Řehula. O kompletním pořadí na dalších místech kandidátky plzeňská ODS rozhodne do konce června, doplnil Baxa.

ODS bude podle něj v kampani představovat konkrétní řešení pro zlepšení života v Plzni. „Přijdeme například s komplexním návrhem na řešení parkování ve městě, budeme pokračovat v podpoře vytváření nových bytů a zaměříme se i na konkrétní zlepšení fungování plzeňských škol. Prosazovat budeme rekonstrukci hojně navštěvovaného a mezi Plzeňany velice oblíbeného areálu DEPO2015 a také vyčištění Borské přehrady, aby se mohla stát centrem rekreace i sportovního vyžití pro všechny Plzeňany,“ uvedl Baxa.

Své lídry pro podzimní komunální volby mají v Plzni i některé další strany. KDU-ČSL povede náměstek primátora Petr Náhlík, ANO nominovalo předsedu krajské organizace Romana Zarzyckého, lídrem Pirátů je nestraník, zastupitel v městském obvodu Plzeň – Litice Pavel Bosák.

Komunální volby v roce 2014 vyhrálo v Plzni ANO těsně před ODS, třetí skončila ČSSD. Všechny tři strany získaly po deseti mandátech ze 47 členů zastupitelstva. ANO skončilo v opozici, když se na pokračování dosavadní koalice dohodla ODS a ČSSD, spolu s nimi je v koalici také KDU-ČSL a Občané patrioti. Koalice tak má 27 křesel. V opozici je kromě ANO také KSČM a TOP 09. Primátorem je Martin Zrzavecký z ČSSD, který si tak s Baxou prohodil funkce, neboť v letech 2010 až 2014 byl Baxovým prvním náměstkem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jsme krok od první polokomunistické vlády od roku 1989, míní Fiala


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.