VIDEO: Vietnamský muž má pět metrů dlouhé vlasy. 80 let si je nemyl

KURIÓZNÍ PŘÍPAD

VIDEO: Vietnamský muž má pět metrů dlouhé vlasy. 80 let si je nemyl
92letý muž je hrdým majitelem pětimetrových dredů. Foto: Reuters
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Koronavirová karanténní opatření přiměla mnoho mužů na světě nechat si narůst delší vlasy než obvykle. Ale žádný z nich se nemůže rovnat Nguyenovi Van Chienovi. Tento 92letý muž z vietnamské oblasti jižní delty Mekongu je hrdým majitelem pětimetrových dredů, které si nestříhal, nemyl ani nekartáčoval téměř 80 let, napsala agentura Reuters.

„Věřím, že kdybych si ostříhal vlasy, umřu. Neodvažuju se cokoli změnit, dokonce je ani nekartáčuju,“ řekl Nguyen vyznávající víru, jež doporučuje nechat nedotčené vše, s čím se člověk narodil. „Jen je chráním, zakrývám šátkem, aby zůstaly suché a čisté a aby vypadaly pěkně,“ dodal.

Nguyen věří, že jeho posláním bylo nechat si narůst vlasy, které nosí stočené pod oranžovým turbanem. Ve škole si je musel stříhat, ale přestal ji navštěvovat po třetí třídě a rozhodl se, že už si vlasy nikdy neostříhá, neučeše ani neumyje.

„Pamatuju si, že moje vlasy byly černé, silné a husté. Česal jsem si je a upravoval, aby byly hebké. Ale když jsem vyslyšel volání božské moci, okamžitě jsem věděl, že jsem vyvolený. Dotkl jsem se svých vlasů a přes noc ztvrdly. Byly pevně spojené s mou hlavou a staly se věcí existující sama o sobě,“ řekl ve své vesnici asi 80 kilometrů západně od Ho Či Minova Města.

Nguyen dodržuje téměř zapomenutou víru známou jako Dua, anebo také kokosové náboženství. Jméno dostala podle svého zakladatele, který tvrdil, že přežívá jen na kokosových ořeších, aby si udržel vitalitu. Dua je ve Vietnamu zakázaná coby falešná víra.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články