1 Jihoafrický Lazar

Zázrak na jihu Afriky, pastor přivedl nebožtíka k životu. Teď musí vysvětlovat a trpět posměch

, NOVÉ

Témata: , , ,

Samozvaní zázrační kazatelé udělají pro důvěru věřících mnohé, jihoafrickému pastorovi Alphu Lukauovi se však jeho zatím poslední kousek poněkud vymkl z rukou. Během kázání minulý víkend u Johannesburgu sice jen tak bokem za obdivného volání okolostojících vzkřísil nebožtíka z mrtvých, obratem však přišla zpráva o žalobě trojice pohřebních služeb, které se cítí podvedené a poškozené ve své pověsti. Lukauova církev se snaží z celé aféry vymluvit, lidé se do pastora humorně strefují na sociálních sítích, píše BBC.

Na internetu se objevily ukázky z videa, v němž Lukau vykřikne „povstaň“ směrem k muži v rakvi z pohřebního procesí, které procházelo kolem. Poté se údajný nebožtík v rakvi vztyčí. Kousek okamžitě vzbudil širokou kritiku. „Neexistuje nic jako zázraky,“ ohradila se tamější komise na podporu a ochranu kulturních, náboženských a jazykových práv. „Vymýšlejí si je, aby z bezradnosti našich lidí vymámili peníze.“

Celý tyátr se vzkříšením mrtvého se především nezamlouvá trojici pohřebních služeb, které byly do případu zataženy. Pastora hodlají žalovat kvůli klamání a nenapravitelné škodě na jejich pověsti. Podle listu Southafrican si od nich Lukau pod falešnou záminkou koupil rakev, objednal pohřební vůz a polepil jej samolepkami těchto ústavů. Jde o společnosti Kingdom Blue, Kings & Queens Funeral Services a Black Phoenix. 

Server Sowetan napsal, že Lukauova církev už obrátila s tím, že nebožtík byl ve skutečnosti „už živý“, když k incidentu v Kramerville u Johannesburgu došlo. „Pastor Lukau pouze dokončil zázrak, který začal bůh,“ nechali se slyšet zástupci církve. 

Celá záležitost podle serveru BBC vyvolala celonárodní debatu o falešných duchovních. Někteří se však případ rozhodli obrátit v žert pomocí hashtagu #ResurrectionChallenge. Lidé „vzkříšení“ parodují, hledají obdoby ve zvířecím světě anebo glosují, co za oblečení je třeba, chce-li být po své smrti znovu přiveden k životu. Pastora Lukaua označují některá jihoafrická média za jednoho z nejbohatších na světě.

Čtěte také: Je lež v případu „vzkříšeného“ Babčenka obhajitelná?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.