1 Zisk erste

Zisk Erste Group, která ovládá i ČS, vzrostl v pololetí o čtvrtinu

NOVÉ

Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank, která mimo jiné ovládá Českou spořitelnu, zvýšila v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 24 procent na 774,3 milionu eur (téměř 20 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Erste je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy.

V samotném druhém čtvrtletí zisk meziročně vzrostl o 21 procent na 438,2 milionu eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 393 milionů eur. Hospodářské výsledky podniku byly podpořeny vyššími příjmy z platebních služeb, správy majetku a poskytování úvěrů.

„S těmito velmi potěšitelnými pololetními výsledky jsme na nejlepší cestě k dosažení cílů pro rok 2018,“ uvedl předseda představenstva společnosti Andreas Treichl.

Česká spořitelna dnes oznámila, že v pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 2,6 procenta na 7,9 miliardy Kč. Spořitelna je největší banka v ČR podle počtu klientů.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.