1 Observatoř zabitých novinářů

UNESCO bude sledovat vyšetřování vražd novinářů. Včetně Kuciakova případu

NOVÉ

Témata: , , ,

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) začala soustavně sledovat, jaká opatření byla v jednotlivých zemích přijata s cílem potrestat zločiny spáchané na profesionálních pracovnících médií. Za tím účelem zřídila internetovou databázi nazvanou Observatoř zabitých novinářů, sdělila organizace.

UNESCO se pustilo do nové činnosti s cílem bojovat proti beztrestnosti těchto vražd. Nová databáze má obsahovat informace o aktuálním stavu vyšetřování jednotlivých vražd novinářů a pracovníků v médiích, spáchaných od roku 1993. Údaje jsou založeny na informacích, které dodají jednotlivé země, v nichž byly vraždy spáchány, uvádí UNESCO.

Databáze nyní eviduje 1293 zabitých novinářů od roku 1993. I když databáze obsahuje i případy zabití válečných zpravodajů v terénu, z 90 procent jde o vraždy žurnalistů zabývajících se korupcí, zločinem a politikou.

Osmdesát případů pochází z tohoto roku. Je mezi nimi také únorová vražda investigativního novináře slovenského serveru Aktuality.sk Jána Kuciaka.

Čtěte také: Zavraždění novináři Ján Kuciak a Daphne Galiziová dostali posmrtně německou mediální cenu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.