Pražský klub hledal komparzisty na „noční natáčení“. Narazil na Prymulu i policii

OMEZENÍ KULTURNÍCH AKCÍ

Pražský klub hledal komparzisty na „noční natáčení“. Narazil na Prymulu i policii
Interiér Cross Clubu v pražských Holešovicích. Foto: Facebook/ Cross Club / Jakub Doležal
2
Domov

Echo24

Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) prověřuje policie. Podnik na webu uvedl, že natáčení, pro které potřebuje mladé tancující jako komparz, se plánuje každou noc od 28. září. Tvrdil, že půjde o projekt studentů FAMU a Prague Film School, FAMU se od něj ale distancovala. Po vyjádření ministra klub oznámil, že bude natáčení odloženo. Restaurace a bary musí od čtvrtka zavírat ve 22:00.

„Toto je aktivita, která je naprosto nežádoucí a myslím, že neproběhne. Beru to skoro jako výsměch opatřením, protože celé noci ten klub vrátit do podoby, jako by byl otevřen s konzumací, tancem a podobně, je opravdu nežádoucí. Je to příklad, jak bychom k tomu neměli přistupovat,“ řekl ministr. Při natáčení uměleckých děl podle stávajících opatření neplatí povinnost nosit roušky.

Film podle klubu pojednává o „elektronické hudební scéně, láskách a pařbách dnešní mladé generace“. Komparz by podle něj neměl nárok na honorář, nutná by byla registrace a podpis smlouvy. Každý den by se natáčelo s jiným stylem hudby. „Jde o hodiny záběrů na tančící a bavící se lidi a pro vybrané menší epizodní role ve filmu,“ uvedl klub.

Po vyjádření Prymuly ale klub na facebooku zveřejnil vyjádření údajných tvůrců filmu, že natáčení odkládají. „Realizace filmu je na úplném začátku, chtěli jsme dodržovat veškeré bezpečnostní regulace pro natáčení a vše jsme chtěli konzultovat i s ministerstvem zdravotnictví. Vzhledem k prohlášení pana Romana Prymuly posuneme natáčení na lepší, bezkoronavirové časy,“ píše se v příspěvku klubu na sociální síti.

Buďte zdrávi, v návaznosti na zprávy, které kolují internetem, chceme věci uvést na pravou míru. Zde je...

Zveřejnil(a) CROSS][CLUB - officiall dne Pátek 25. září 2020


Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU) se od takové aktivity distancovala. „FAMU aktuálně neprodukuje studentský film, který by se natáčel v prostorách klubu Cross, ani film, který by se obsahově zabýval elektronickou hudební scénou. Při natáčeních našich studentských filmů důsledně dbáme na dodržování bezpečnostních a hygienických nařízení a opatření, které studenti respektují a chrání tak zdraví všech zúčastněných,“ sdělila děkanka FAMU Andrea Slováková. Klub dnes ve svém příspěvku na facebooku upřesnil, že snímek připravují bývalí studenti soukromé školy Prague Film School a jedna studentka FAMU.

Foto: Echo24.cz