1 slavní herci v Praze

Nový Spider-Man se natáčel na Karlově mostě. V Liberci omezil dopravu

, , NOVÉ

Témata:

Očekávaný superhrdinský snímek Spider-Man: Daleko od domova (Spider-man: Far From Home) se natáčí v Praze a Liberci. Pavoučí muž z populární komiksové série od vydavatelství Marvel Comics se mihl i na Karlově mostě, který si v úterý v noci kompletně zabral americký filmový štáb. V Liberci musela radnice kvůli natáčení dalších scén do snímku částečně omezit dopravu v centru města.

Na Karlově mostě probíhalo hned první natáčení. Na oblíbené pražské památce strávili více než pět hodin představitel Spider-mana Tom Holland a herečka Zendaya Colemanová. Most byl z obou stran uzavřený, na scénu si hollywoodští filmaři najali více než sto komparzistů. Dva jeřáby si štáb nechal dopravit po vodě.

O příběhu chystaného filmu se prozatím moc neví, autoři akorát zmínili, že se Peter Parker (civilní jméno Spider-mana) vydá se svými spolužáky na školní výlet do Evropy. Režie snímku na motivy populárních komiksů z vydavatelství Marvel Comics se chopil Jon Watts. V titulní roli se počtvrté představí zmíněný Tom Holland, který tuto postavu ztvárnil i v předchozích filmech. V dalších rolích se objeví Michael Keaton, Zendaya, Marisa Tomeiová, Jacob Batalon a Jake Gyllenhaal.

Spider-Man: Daleko od domova je pokračování předchozího filmu s podtitulem Homecoming, 23. film ze série Marvel Cinematic Universe a rovněž první film po „třetí fázi“, kterou uzavře čtvrtý díl superhrdinských Avengers. Uvedení snímku do amerických kin se plánuje na 5. červenec 2019. V České republice bude mít film premiéru o den dříve, tedy 4. července 2019.

V Liberci se kvůli natáčení omezila doprava

V Liberci se od pondělí po následující dva týdny natáčí další scény amerického velkofilmu. Náměstí u radnice si kvůli tomu nechali filmaři přestavět na karnevalovou slavnost. Nápisy na kulisách uvádí, že jde o pražský karneval kouzel.

Natáčení v Liberci zprostředkovala místní filmová kancelář provozovaná městem, jež s projektem pracuje pod názvem Bosco. Mluvčí radnice Jan Král řekl, že k natáčení nic bližšího říci nemohou. Dokonce není ani možné shora pořizovat fotografie připravené scény. „Je zákaz fotografování z radnice. I majitelé okolních domů mají s produkcí podepsanou smlouvu, že nesmějí pořizovat fotografie,“ řekl Král.

Kolemjdoucí si ale mohou udělat představu, jak scéna vypadá. Je tam ruské kolo, kolotoč, zastřešené pódium a pouťové stánky. Zcela jinak vypadá kašna, sochu Neptuna s trojzubcem nahradila socha neznámého myslitele se vzpínajícími se koňmi. Okolo scény jsou připravené plošiny a další technika filmařů, na zemi jsou natažené kilometry kabelů.

Zvláštně v chystané scéně působí památník devíti libereckým obětem ze srpnové okupace 1968, který je ve výklenku na čelní straně radnice. Hned vedle tankového pásu se jmény obětí byla položená koncovka s šesti zásuvkami prodlužovacího kabelu. Na toto místo se obvykle při pietě dávají svíčky a kladou květiny.

Díky natáčení získá Liberec asi milion korun, filmaři navíc opraví Neptunovu kašnu. Negativem bude omezení pro pěší i dopravu. Přes den bude možné po náměstí chodit jen po obvodu a každou noc mezi 18:00 a 7:00 až do 29. září bude náměstí uzavřené zcela. V noci bude neprůjezdná i přilehlá Železná ulice, což se dotkne také tras dvou autobusových linek jezdících do Růžodolu. Linky 12 a 23 budou jezdit po objízdné trase. Filmaři budou natáčet nejen v centru, ale také před Koloseem v Pavlovicích, kde bude mezi 17. až 29. zářím uzavřena Polní ulice.

Problémy budou mít v následujících lidech také řidiči, kteří budou chtít zaparkovat v horním centru. Většina parkovišť je vyhrazena pro filmaře. K dispozici budou mít přes 100 míst na parkovištích před divadlem F. X. Šaldy, na Sokolovském náměstí, v Kostelní ulici a na Vavřincově vrchu. „Prosíme proto všechny řidiče, kteří se vydají do centra města, aby využili parkovací plochy v NG Plaza nebo parkoviště krajské vědecké knihovny. Popřípadě zvolili pro cestu k radnici MHD,“ dodal Král.

Čtěte také: Do kin v Británii jde válečný film Hurricane. Připomíná i české letecké eso

Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl". , ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.