Afghánec ve Vídni pobodal nožem čtyři lidi

Útok nožem ve Vídni

Afghánec ve Vídni pobodal nožem čtyři lidiAKTUALIZOVÁNO
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

Rakouská policie zadržela třiadvacetiletého Afghánce, který je podezřelý, že ve Vídni ve středu večer a později v noci pobodal a vážně zranil čtyři lidi, včetně tříčlenné rodiny. Muž se k činu již přiznal, uvedla dnes agentura APA. Podle policie útočil kvůli agresivní náladě a ze zlosti nad svou celkovou životní situací. Už dříve policisté informovali, že čin patrně nesouvisí s terorismem.

Podezřelý byl dopaden krátce poté, co pobodal dvacetiletého muže, který byl v noci převezen do nemocnice. Měl zranění, která jej ohrožovala na životě, uvedl policejní mluvčí Patrick Maierhofer.

Zadržený Afghánec se k činu již přiznal. Policie po jeho výslechu uvedla, že útočil kvůli „špatné, agresivní náladě“ a kvůli frustraci nad svou životní situací. Podezření, že byl motiv činu i politický, zadržený podle policie jednoznačně odmítl.

Ve středu večer muž zavíracím nožem těžce zranil sedmašedesátiletého otce rodiny, šestapadesátiletou ženu a jejich sedmnáctiletou dceru. Rodina právě opouštěla japonskou restauraci. Všichni utrpěli zranění, která je ohrožovala na životě. Dnes je na životě ohrožen už jen otec rodiny, uvedla APA. Totožnost obětí úřady nezveřejnily.

Zhruba půl hodiny po činu třiadvacetiletý Afghánec zaútočil na dalšího člověka, dvacetiletého krajana, se kterým se znal. Podle policie mu dával vinu za to, že je závislý na drogách. „Zlobil se na něj a činil ho zodpovědným za svou drogovou závislost,“ uvedl policejní mluvčí.

První útok byl zaznamenán kolem 19:45 SEČ u stanice metra Nestroyplatz v ulici Praterstrasse. Útočník uprchnul směrem ke stanici Praterstern a v této oblasti napadl dalšího muže. Podle agentury DPA se druhý útok odehrál na místě, které je známé jako shromaždiště drogových dealerů.

Policie podezřelého zadržela nedlouho po činu a zabavila mu dva nože. Rakouská média dnes informovala, že policie zvýšila svou přítomnost v centru Vídně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Německého starostu pobodal muž u stánku s kebabem

Muž v nákupním centru pobodal osm lidí, jedna žena zemřela