Zmatek kolem registrace hostů v restauracích. „Zoufalá komunikace zoufalé vlády“

KOMUNIKACE VLÁDY

Zmatek kolem registrace hostů v restauracích. „Zoufalá komunikace zoufalé vlády“
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Facebook Andrej Babiš
1
Domov
Echo24
Sdílet:

"Tohle je zoufalá komunikace naprosto zoufalé vlády," reagovala předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarova ve čtvrteční předvolební debatě na ČT24 na situaci kolem výroku ministra zdravotníctví Romana Prymuly (za ANO), že by se lidé při vstupu do restaurací měli kvůli snazšímu odhalovaní výskytu nemoci covid-19 registrovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v téže debatě označil za nesmysl.

Prymula ve čtvrtek ve Sněmovně řekl, že plánuje zavést nová opatření. "Plánujeme podobná opatření, které jste tady zmínil v tom slova smyslu, že lidé, kteří budou chodit do restaurací, se tam zapíší tak, jako je to třeba v Německu. Je to věc, která výrazně umožní potom trasování v případě zapojení chytré karantény," sdělil v reakci na interpelaci jednoho z poslanců

Prymula však svá slova na Twitteru několik hodin poté poptřel. "Nikdo neřekl, že bude registrace v restauracích zavedena, je to jen teoretické opatření, pravděpodobnost asi 10–15 %. Je to jen bouře ve sklenici vody," napsal na sociální síť.

Pod Prymulovým vyjádřením se snesla vlna kritiky. „Plánujeme, že lidé, kteří budou chodit do restaurací, se tam zapíší.“ Takže jste plánovali něco, co nebude zavedeno? Nebo jste lhal tehdy? Nebo lžete nyní? Nebo vám meiztím Bureš volal, že takové věci až po volbách?" reagoval Pirát Pavel Moravec. "Jaký je prosím ve vládním pojetí obsah pojmu PLÁNOVAT?" ptal se bývalý europoslanec za ANO Petr Ježek.

Ještě ve čtvrtek večer to v předvolební debatě v České televizi dementoval také premiér Andrej Babiš. "Pan Prymula je nový. Dneska mluvil o nějakém formuláři. To je nesmysl. Žádný formulář nebude, my máme chytrou karanténu. My komunikujeme. To bylo vytržené z kontextu v rámci interpelací. Mluvil o tom, že je to v Německu a ve Velké Británii. U nás to nebude, protože to nedává smysl," řekl Babiš. Prymula na to ještě zareagoval na Twitteru, kde se za svůj výrok omluvil.

Na zmatek ve vládní komunikaci zareagovali v samotné debatě opoziční lídři. Pekarová označila komunikaci za zoufalou. "Velmi často se slova a činy této vlády liší. Pan Prymula svým návrhem dnes překvapil všechny," reagovala.

Komunikaci kritizoval také předseda ODS Petr Fiala. "Tady vidíme, čemu jsou vystaveni občané. Ani členové vlády nejsou schopni ten návrh nějak kompetentně komentovat. Lidé jsou vystrašení tím, co přijde příští týden a nikdo neví jak to bude." Do Babiše se opřel také předseda hnutí STAN Víta Rakušana. Ten poznamenal, že Babiš byl ve čtvrtek v Bruselu, a nikoli na interpelacích. "Tak tady prostě nelžete, že to nebylo vysloveno," reagoval na premiérovu poznámku, že Prymulův výrok byl vytržen z kontextu.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články