3 Incident na letišti

Boeing 737 sklouzl z ranveje a zůstal viset nad útesem, nikdo se nezranil

NOVÉ

Témata: , ,

Chvíli strachu si prožili cestující na palubě letadla letecké společnosti Pegasus Airlines mířícího z turecké Ankary do města na severovýchodě země Trabzon. Letoun Boeing 737 tam v neděli časně ráno při přistání sklouzl z přistávací plochy a uvízl v blátě těsně nad srázem. Všech 162 pasažérů včetně posádky letu vyvázlo bez zranění, všichni byli bezpečně evakuováni, informovala média s odvoláním na místní policii.

Záběry uveřejněné na sociálních sítích ukazují záchranu vyděšených cestujících ze stroje nebo jeden z jeho motorů ve vodě pod útesy. Starosta Trabzonu Yucel Yavuz podle britského deníku Telegraph řekl, že příčina incidentu, po němž muselo být letiště na několik hodin uzavřeno, zůstává neznámá. „Přijali jsme všechna nutná bezpečnostní opatření,“ sdělil tureckým médiím. „Letiště znovuotevřeme, jakmile to bude možné.“

Společnost Pegasus Airlines v oficiálním prohlášení uvedla, že „musí s politováním sdělit, že let PC 8622 měl při přistání nehodu“. „Všech 162 pasažérů, oba dva piloti a 4 další členové posádky byli z letadla evakuováni do bezpečí. Nejsou žádné ztráty na životech ani nikdo na palubě neutrpěl zranění,“ stojí v prohlášení.

Aerolinky Turkish Airlines uvedly, že v důsledku nehody v Trabzonu musela zrušit dva lety mířící do města.

Čtěte také: Pět hodin z Frankfurtu do Frankfurtu. Letadlo kvůli počasí do New Yorku nedolétlo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.