Ruská armáda potvrdila smrt obou pilotů z havarovaného L-39 české výroby

Příčina nehody neznámá

Ruská armáda potvrdila smrt obou pilotů z havarovaného L-39 české výrobyAKTUALIZOVÁNO
Svět

Ruské ministerstvo obrany v sobotu potvrdilo smrt obou pilotů, kteří se ve čtvrtek s cvičným letounem L-39 Albatros zřítili do Azovského moře. Podle mluvčího ministerstva byly části těl pilotů nalezeny nedaleko místa, kam stroj do moře dopadl. Pozůstatky pilotů byly z moře vyzdviženy.

 

Cvičný letoun se zřítil ve čtvrtek kolem 17:00 moskevského času (okolo 16:00 SELČ). Stroj, který nebyl vyzbrojen, spadl do moře asi půldruhého kilometru od břehu. Média spekulují o technické závadě. Letoun startoval z letiště v Jejsku, kde se nalézá středisko pro přeškolování a výcvik pilotů letectva ruského vojenského námořnictva.

Trosky letadla jsou stále na dně. Armáda povolala speciální havarijní člun Černomořské flotily, který pomocí jeřábu těžké kusy trupu vytáhne z moře.

Podzvuková proudová letadla L-39, vyvinutá v někdejším Československu podnikem Aero Vodochody v 60. letech minulého století, se zakrátko stala hlavním cvičným letounem členských států Varšavské smlouvy. V Rusku jsou podle médií i dnes hlavním strojem pro výcvik posluchačů vojenských leteckých učilišť.

Čtěte více: Na jihu Ruska se do moře zřítil výcvikový letoun L-39 české výroby

VIDEO: Letadlo se v letu porouchalo. Tak s ním pilotka přistála na ulici