1 EX PAPEŽ NA KONCI CESTY

Jsem v poslední fázi svého života, napsal bývalý papež Benedict XVI.

NOVÉ

Témata: ,

Italské noviny Corriere Della Sera dnes zveřejnily dopis, ve kterém bývalý papež Benedict XVI sděluje, že je v poslední fázi svého života, na své „pouti domů“. Občanským jménem Joseph Ratzinger je jediným papežem, který na svou funkci nejvyššího zástupce katolické církve rezignoval.

Dopis napsal do italských novin Corriere Della Sera, kde čtenářům děkuje za jejich přání k jeho pětiletému výročí odstoupení z papežské funkce.

„Jsem dojatý, kolik čtenářů chce vědět, jak trávím své dny v poslední fázi svého života,“ píše.

„Můžu říct, že se s postupujícím úbytkem mých fyzických sil jsem v nitru na své pouti domů.“

Devadesátiletý ex papež na svou funkci rezignoval v roce 2013. Jeho papežské období je svázáno se špatným hospodařením a finančními skandály. Dnes žije v bývalém klášteře ve Vatikánských zahradách a ačkoliv jeho blízcí mluví o jeho dobrém mentálním zdraví, s chůzí má už bývalý papež problémy.

Čtěte také: Papež překvapil. Zastal se biskupa, který měl krýt obtěžování mladých

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.