1 Smrt šéfa z Talibanu

Při amerických náletech zahynul vůdce pákistánského Tálibánu

NOVÉ

Témata: , ,

Vůdce pákistánského Tálibánu mulla Fazlulláh byl zabit při americkém vzdušném úderu na východě Afghánistánu. Sdělilo to v pátek afghánské ministerstvo obrany agentuře Reuters.

Podle informací agentury AP byl mulla Fazlulláh zabit při náletu amerického bezpilotního letounu v afghánské provincii Kunar. Americká armáda dnes potvrdila, že v provincii Kunar provedla letecký útok na vysoce postaveného radikála. Armádní zdroj uvedl, že terčem útoku byl pravděpodobně Fazlulláh.

Už v březnu raketa odpálená z amerického bezpilotního letounu zabila v Afghánistánu nedaleko pákistánských hranic syna mully Fazlulláha a dalších 20 radikálů.

Pákistánský Tálibán je obviňován z odpovědnosti za řadu teroristických útoků včetně pokusu o odpálení trhaviny na newyorském náměstí Times Square v roce 2010. Fazlulláh byl rovněž označen za inspirátora útoku na Malalu Júsufzaiovou z roku 2012, kdy byla pákistánská školačka a pozdější nositelka Nobelovy ceny za mír postřelena.

Čtěte také: Irák odsoudil k smrti sestru lídra Islámského státu Bagdádího

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.