Zemřel Peter Mayhew, proslavil ho Chewbacca ve Star Wars

Zemřel Peter Mayhew, proslavil ho Chewbacca ve Star WarsNOVÉ
Chewbacca (česky Žvejkal) a jeho parťák Han Solo Foto:

FOTO: Lucasfim

Panorama

Ztráta pro fanoušky

Echo24

Herec Peter Mayhew, který v Hvězdných válkách ztělesnil Žvejkala (Chewbacca), chlupatého přítele pašeráka Hana Sola, zemřel. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na čtvrteční prohlášení hercovy rodiny. Mayhew podle tohoto prohlášení zemřel v úterý ve svém domovu v Texasu ve věku 74 let. Příčina smrti nebyla uvedena.

Peter Mayhew, který se narodil 15. května 1944 v Londýně, ale později získal americké občanství, vyrostl až do výše 2,21 metru, což mu umožnilo v roce 1976 získat první roli na stříbrném plátně, ve filmu Sindibád a Tygří oko, kde si zahrál postavu Minotaura.

V dalších letech si jej vybral režisér George Lucas pro postavu chlupatého mimozemšťana v snímku Hvězdné války: Epizoda IV – Nová naděje. Tato role, kterou ztvárnil v dalších čtyřech pokračováních filmové ságy, mu změnila život, i když točil i další, méně známé filmy a seriály.

Peter Mayhew
Peter Mayhew Foto:

FOTO: Wikimedia Commons By Florida Supercon - https://www.flickr.com/photos/floridasupercon/19339810055/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41320309

Při natáčení závěrečné epizody Hvězdných válek Poslední z Jediů v roce 2017 Mayhew pomáhal jako konzultant svému nástupci k přesvědčivému ztvárnění postavy, poznamenala agentura Reuters.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zemřel textař a gurmet Vladimír Poštulka, autor hitů ze 70. a 80. let