VIDEO: Salvini přirovnal migranty k otrokům. „Merde alors!“ dopálil se na něj lucemburský ministr

VIDEO: Salvini přirovnal migranty k otrokům. „Merde alors!“ dopálil se na něj lucemburský ministrNOVÉ
Válka slov Foto:

Reprofoto: Video Mattea Salviniho

Svět

Vytočený ministr

jhr Echo24

Při diskuzi o migraci v rámci bezpečnostní konference ve Vídni padla koncem tohoto týdne sprostá nadávka. Uchýlil se k ní lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn, jehož rozhněvalo prohlášení italského ministra vnitra Mattea Salviniho, v němž připodobnil africké migranty k otrokům. Zprávu přinesl deník Luxembourg Times. 

Záznam ze slovního střetu umístil Salvini na svůj facebookový profil. Na záběrech je vidět, že šéf lucemburské diplomacie je ze slov italského ministra značně rozrušený. „Slyšel jsem lucemburského ministra říkat, že imigraci potřebujeme, jelikož populace stárne. Mám na věc úplně jiný názor,“ nechal se slyšet Salvini. „Jsem placen našimi občany, abych zařídil, že mladí lidé zase budou přivádět na svět děti jako předtím. A ne abych vyrval z kořenů africkou mládež a ta nahradila Evropany, jimž se už nerodí děti.“

Podle něho Itálie mladé Afričany nepotřebuje. „Možná novou migraci potřebují v Lucembursku, v Itálii potřebujeme, aby naše děti měly děti a ne aby noví otroci nahradili ty děti, které my nemáme,“ prohlásil lídr vládní protiimigrační Ligy. Asselborn v průběhu jeho řeči ve francouzštině naštvaně opakoval „allez, allez, allez“ a „et la, et la“. Když se dostal ke lovu, Salvinimu připomněl Italy žijící v Lucembursku. „Přišli jako migranti a pracovali v Lucembursku, abyste vy v Itálii měli peníze, abyste mohli platit na děti,“ řekl Asselborn. „Merde alors! (Do prdele už!),“ zakončil frustrovaně a hodil se sluchátky o stůl.

Tato epizoda je v přímém kontrastu s událostmi minulého týdne, kdy Asselborn a a jeho italský protějšek Enzo Moavero Milanesi vydali společné prohlášení. V něm volali po nových opatřeních vypořádání se s migrační krizí a ochraně schengenského prostoru, všímají si Luxembourg Times.

Čtěte také: Splněný sen Mattea Salviniho

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.