Historický úspěch. České hokejistky vybojovaly na mistrovství světa bronz

BRONZ PRO ŽENSKÝ HOKEJ

Češky na mistrovství světa vybojovaly bronz. Foto: Česká hokejová reprezentace žen
1

Česká hokejová reprezentace žen vybojovala na mistrovství svět v Dánsku historickou medaili. Češky po debaklu s týmem USA porazily Švýcarky 4:2 a získaly tak bronzovou medaili. Dosud byla reprezentace na světovém šampionátu nejlépe šestá.

Zápas v první třetině otevřela gólem útočnice Natálie Mlýnková, Švýcarky ale neotálely a po první třetině byl stav 2:1, když v 15. minutě zasáhla bránu Švýcarek i Daniela Pejšová. V druhé třetině branku vstřelily Vendula Přibylová a opět se prosadila i Natálie Mlejnková, český tým tak vedl 4:1. V poslední třetině se gólově prosadila pouze Švýcarka Nicole Vallarioová, která snížila na 4:2.

Český ženský hokej získal první medaili z mistrovství světa v hokeji v historii. Světových šampionátů se výběr nejlepších českých hokejistek účastní od roku 1999, dosud ale Češky obsadily nejlépe 6. místo a to v letech 2016 a 2019.

V roce 2022 se reprezentace účastnila zimních olympijských her v Pekingu, kde obsadila 7. místo. Po ZOH tým také vyměnil trenéra, Tomáš Pacina na funkci rezignoval ze zdravotních důvodů. Trenérem ženské hokejové reprezentace se tak poprvé v historii stala žena, Kanaďanka Carla MacLeodová.