1 Týdeník Echo

Týdeník Echo: Popelnice Evropy, co s Národní galerií a 40 stran o autech

NOVÉ

Témata:

V bohaté nabídce nového čísla Týdeníku Echo je mimo jiné rozhovor Daniela Kaisera se soudcem Josefem Baxou o aktuální kondici české justice, analýza Lenky Zlámalové Když se pragmatičtí kapitalisté podvolí aktivistům nebo rekapitulující článek Ondřeje Šmigola o českém zapojení do vesmírného výzkumu (Remek, Krtek a kdo po nich?).

Titulním tématem, ilustrovaným snímkem nevábně vyhlížející vaničky s porcovaným masem ze supermarketu, je kvalita potravin na českém trhu. Přesnými čísly podložený text Vojtěcha Šeligy připomíná, že „zásadním tématem Andreje Babiše v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu je kvalita potravin. Společně s dalšími politiky vytváří představu, že za špatnou kvalitu potravin na českých talířích může především Brusel. ,Jo, jsme pro ně popelnice Evropy,‘ prohlašuje premiér a nepřímý majitel firmy, která patří mezi největší producenty potravin v republice. Jednu skutečnost však pravidelně zapomíná zmínit. Popelnicí Evropy se Česko stalo i kvůli potravinám, které pravidelně opouštějí brány továren Agrofertu, tedy firmy spadající do jeho svěřenského fondu. Nejde jen o pouhý dojem, dokazují to i testy nezávislé spotřebitelské organizace dTest, kde potraviny Agrofertu opakovaně propadají. Jeho uzeniny například spotřebitele klamou o množství použitého masa a našly se i potraviny zdraví nebezpečné kvůli výskytu salmonely“.

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) na sebe upozornil zatím dvakrát. Poprvé jako „kmotr“ knihy komunistického poslance Grebeníčka o římskokatolické církvi, podruhé odvoláním dvou ředitelů významných kulturních institucí. O Jiřím Fajtovi a Národní galerii rozpráví v Salonu Týdeníku Echo Jiří Peňás se svými hosty, jimiž jsou Magdalena Juříková, kunsthistorička, ředitelka Galerie hl. m. Prahy, Marie Rakušanová, kunsthistorička z Ústavu pro dějiny umění FF UK, Vít Havránek, kunsthistorik, šéf Tranzit.cz, a Jan Skřivánek, kunsthistorik, šéf Art+Antiques.

Velká příloha tohoto čísla je věnována automobilům, budoucnosti automobilového průmyslu, rozvoji elektromobility a souvisejícím otázkám. Čtyřicet stran analýz, tipů i otázek. 

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info