1 Babišův střet zájmů

Babiš vzkazuje přes své noviny: Agrofert je jen záminka, audit je útokem na Česko

, NOVÉ

Témata: ,

Andrej Babiš – premiér, šéf hnutí ANO a podnikatel, který má svoji firmu dočasně zaparkovanou ve svěřenských fondech – v rozhovoru pro Lidové noviny obvinil senátora za Piráty Lukáš Wagenknechta z toho, že stojí za auditem Evropské komise, upozorňuje na jeho možný střet zájmů při čerpání evropských peněz. Současně Babiš opětovně uvedl, že je audit útokem na český rozpočet a na Českou republiku.

Andrej Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny, které rovněž spadají do konglomerátu firem, které má předseda vády dočasně ve svěřenských fondech, uvedl, že je přesvědčen, že za většinou negativních věcí v auditu stojí nynější senátor Wagenknecht, (někdejší náměstek na ministerstvu financí), o kterém Babiš mluví jako o udavači.

“Senátor Wagenknecht, který se mi mstí, má dlouhodobé kontakty na evropském Generálním ředitelství pro regionální a městskou politiku, které audit provádělo. Nejdřív loni v prosinci uniklo interní stanovisko, které tvrdilo, že mám problém podle evropských pravidel. Teď změnili strategii a tvrdí, že mám problém s českými zákony. V předběžném nálezu, který unikl do médií, jsou stejná nesmyslná tvrzení jako ta, jež sepsali Piráti a zkorumpovaná neziskovka Transparency International pana (Davida) Ondráčky, který se kdysi u nás ucházel o křeslo ministra vnitra a za peníze kryl zlodějny ODS v Českých drahách.” uvedl Babiš .

Babiš mluví i o tom, že výsledky auditu přímo ohrožují český rozpočet. “Pokud se budou aplikovat podobné přístupy, jenom v prioritní ose Energetika operačního programu Inovace a konkurenceschopnost by mohlo být ohroženo 19 miliard a v ose Inovace dalších deset miliard. To je opravdu útok na český rozpočet a na Českou republiku. A nemá to s Agrofertem nic společného. Agrofert byl použit jen jako záminka,” tvrdí Babiš.

Podle předběžné auditní zprávy, která zveřejněné minulý týden v médiích, by mohlo Česko vracet do rozpočtu Evropské unie asi 450 milionů korun dotací, které čerpal Agrofert.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.