1 Změna ve výboru

Sněmovní školský výbor dočasně povede po Klausovi ml. místopředseda Rais z ANO

, NOVÉ

Témata: , , ,

Sněmovní školský výbor dočasně povede místopředseda Karel Rais (ANO), rozhodli v úterý jeho členové. Nového předsedu by měli volit v polovině května. Školský výbor je bez předsedy potom, co z něj sněmovna odvolala minulý týden nezařazeného poslance Václava Klause mladšího.

Klaus vedl výbor z pozice člena klubu ODS. Předsednické křeslo školského výboru připadá ODS podle dohod o rozdělení funkcí v dolní komoře. Klub má nyní ve výboru dva zástupce, a to Martina Baxu a Karla Krejzu, kterého sněmovna do výboru zvolila za Klause mladšího.

Další zástupkyně ODS ve výboru Zuzana Majerová Zahradníková opustila stranickou frakci v úterý. Baxu před časem občanští demokraté do čela výboru v tajném hlasování členů za Klause neprosadili. Je proto také možné, že ODS bude vyjednávat o případné výměně předsednického křesla školského výboru za vedení výboru jiného.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Model CVVM: ANO v čele, druhé místo patří ODS, posílili komunisté

Konec žalobce Zemana? Byl by to důvod k odchodu z vlády, řekl Hamáček

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.